Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Výskyt nositele koronaviru v obci Nelahozeves potvrzen!

Středa, 11. března 2020 12:06

Okresní hygienická stanice v Mělníku z moci úřední informovala vedení města Kralupy nad Vltavou a obce Nelahozeves o záchytu muže středního věku, který ještě nedávno pobýval na území Itálie.

Výskyt nositele koronaviru severně od Prahy potvrzen!

U tohoto muže s trvalým pobytem v Kralupech nad Vltavou byla bohužel aktuálně prokázána virová nákaza snadno přenositelným koronavirem.

Uvedený muž se bohužel v pátek 6. března večer mezi 20. – 24. hodinou aktivně účastnil takzvaných drnkaček uspořádaných lokálními country fanoušky v nelahozeveské restauraci „U Marty“ na začátku ulice Pod Strání nedaleko železniční stanice Nelahozeves.

Krajská hygienická stanice Středočeského kraje se sídlem v Praze žádá všechny účastníky hudebního srazu, aby neprodleně kontaktovali její mělnické pracoviště na mobilních číslech 736 521 327 nebo 736 521 428.

Po vyhodnocení možného rizika bude účastníkům uložena karanténa v délce 14 dnů, a to prostřednictvím jejich praktických lékařů.

Předmětná nelahozeveská restaurace byla již hygieniky navštívena a podstoupila patřičnou dezinfekci. Restaurace zůstává v provozu.

Město Kralupy i obec Nelahozeves během úterý odpoledne zveřejnily patřičnou výzvu pro občany na svých internetovských stránkách.

Bohužel, prvotně závazné informace o vhodné karanténě byly v České republice publikovány mezi veřejnost až den poté, co hudební sraz lokálních příznivců country hudby již stačil proběhnout.

Autor: (red)