Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Pondělní kontroly na Kladensku: každý osmý řidič se dopustil přestupku

Středa, 11. března 2020 07:10

V rámci celorepublikové dopravně bezpečnostní akce Policie České republiky a organizace TISPOL vyjely v pondělí 9. března hlídky ke kontrolní činnosti i na Kladensku. Jen za pondělí zastavili ke kontrole na osmdesát řidičů, z nichž se každý osmý dopustil přestupku.

Pondělní kontroly na Kladensku: každý osmý řidič se dopustil přestupku (Ilustrační foto: KL)

Dopravně bezpečnostní akce je zaměřená především na používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů, stejně tak sleduje dodržování bezpečnostních předpisů v silničním provozu a dalších obecně platných ustanovení zákona O provozu na pozemních komunikacích. Policejní hlídky se současně zaměřují na pátrání po osobách, věcech a odcizených vozidlech, řeší též problematiku ilegální migrace, převážení drog a podobně. Jedním z cílů dopravního opatření je snížit počet dopravních nehod a přestupků na silnicích.

Na Kladensku bylo v pondělí 9. března do akce nasazeno deset policejních hlídek, které dohlížely na dodržování pravidel silničního provozu od 10 do 15 hodin, a to nejen na vytipovaných pevných stanovištích, ale také v pohybu ve služebních vozech. Mezi kontrolované úseky patřily například na obce Horní Bezděkov, Valdek, Kyšice, Tuchlovice Kačice, Poštovice, Šlapánice, Byseň, Tuřany, Studeněves, Smečno, Třebichovice, Černuc, Slatina, Brandýsek, Třebusice, Zvoleněves, Pchery a Kamenný Most. Ve Slaném kontrolovaly hlídky provoz například ve Smečenské a Lacinově ulici, v Kladně v Americké, Pařížské, Slánské a Uhelné.

„V průběhu prvního dne bylo v kladenském okrese do dopravní akce nasazeno 18 policistů. Zkontrolováno bylo celkem 80 vozidel. Při kontrolách bylo zjištěno 10 přestupků, z toho u devíti přestupků byla bloková pokuta vyřešena na místě v celkové výši 3 000 korun a jeden přestupek byl oznámen správním orgánům. Policisté zaznamenali dva řidiče, kteří se dopustili porušení přestupku nepoužití bezpečnostních pásů a v jednom případě nebyl použit bezpečností zádržný systém,“ shrnula policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Autor: (jk)