Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Vláda ruší kulturní i sportovní akce s účastí nad 100 lidí, zavřené budou i školy

Úterý, 10. března 2020 12:26

Vzhledem k nárůstu případů nákazy koronavirem v České republice, přistupuje vláda k razantním opatřením. Zákazu všech kulturních a sportovních akcí se nevyhne samozřejmě ani Kladno.

Vláda ruší kulturní i sportovní akce s účastí nad 100 lidí, zavřené budou i školy (FOTO: KL)

Jak oznámil premiér Babiš, s účinností od 11. března se ruší výuka na základních, středních i vysokých školách. Zákaz se vztahuje také na všechny kulturní i sportovní akce, kde účast přesahuje 100 lidí. Omezení se tak týká i kulturního domu, kina, divadla a také sportovní haly i zimního stadionu. Aktuálně se však neuvažuje o zrušení plánovaných sportovních zápasů. S největší pravděpodobností se ale odehrají bez přítomnosti fanoušků. Plavecký bazén je pro dnešek ještě otevřený, o uzavření se rozhodne pravděpodobně v průběhu dne.

Zákaz se netýká mateřských škol, podle slov ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha se nejedná o velké kolektivy dětí. Navíc by toto opatření mělo velký dopad na rodiče.

Mluvčí kladenského magistrátu Listům potvrdila, že určité omezení se dotkne i dalších institucí, kde se lidé scházejí, ale jejich počet nepřevyšuje sto. Což se bude týkat například knihoven nebo muzeí.

Další podrobnosti redakce Kladenských listů zjišťuje.

Autor: (kh)