Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

První případ nákazy koronavirem už hlásí i Kladensko, vláda ruší výuku na školách

Úterý, 10. března 2020 10:45

Tématem číslo jedna je aktuálně bezesporu nový koronavirus. Bohužel se jeho šíření dostalo už i na Kladensko. Hygienici potvrdili první případ nákazy tímto virem. Infikovanou osobu je žena z kladenského okresu, která byla lyžovat v Itálii. Vzhledem k nárůstu výskytu nákazy přistupuje vláda k razantním opatření.

První případ nákazy koronavirem už hlásí i Kladensko, vláda ruší výuku na školách (Foto: KL)

Podkle kladenské epidemioložky Lenky Duchajové byla žena, u které se potvrdila nákaza, lyžovat s přáteli v italských Dolomitech. Případů nakažení v této skupině přátel neustále přibývá.

Žena je s mírnými příznaky v domácí karanténě. Vzhledem k jejímu bezpečí odmítla hygiena sdělit, o jakou obec na Kladensku se jedná, potvrdila pouze fakt, že se nejedná přímo o město Kladno.

Nadále platí, že není důvod k žádné panice. Zdravotníci však upozorňují na povinnost hlášení a také čtrnáctidenní karantény, kterou má každý člověk při návratu z Itálie. V případě porušení této povinnosti bude provinilci udělena třímilionová pokuta.

Vzhledem k nárůstu případů nákazy koronavirem v České republice, přistupuje vláda k důraznějším preventivním opatřením. Jak oznámil premiér Babiš, s účinností od 11. března se ruší výuka na základních, středních i vysokých školách,  dále se ruší velké kulturní události. „Toto, o čem hovoříme a na co se to vztahuje, jsou nějaké jednorázové akce, kde je najednou poměrně velký počet lidí,“ řekl o opatření ministr Vojtěch. Mateřských škol se zrušení výuky netýká. Podle minista zdravotnictví nejde o velké kolektivy dětí, navíc by to mělo dopad na rodiče.

Autor: (kh)