Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

FOTO: V Kladně se uskutečnil kurz řezu ovocných stromů

Úterý, 10. března 2020 07:50

Kurz byl organizován v rámci realizace projektu „Sítenské údolí – Oáza přírody v srdci Kladna“ a byl financován z participativního rozpočtu z loňského roku. Skládal se z dvou částí a byl zcela naplněn.

V Kladně se uskutečnil kurz řezu ovocných stromů (Foto: Michal Moravec MMK)

Minulý pátek se konal v Kladně kurz řezu ovocných stromů. Od devíti do 13:00 hodin probíhala v prostorách Magistrátu města Kladna teoretická část, odpoledne se odehrála praktická ukázka v Sítenském údolí. Přednášejícím byl Michael Fiala.

„Předmětem kurzu byla edukace na téma ovocných dřevin, výběr vhodného stanoviště a následná péče o vysazenou dřevinu. Součástí teoretické části byl podrobný popis jednotlivých ovocných dřevin s konkrétním návodem k údržbě a prosperitě dřeviny, seznámení se standardy bezpečnosti práce a ukázka vhodných nástrojů k ošetření dřeviny. Praktická část obsahovala názornou ukázku řezu stromů, a to jak zapěstování korun mladých výsedeb, tak ošetření dospělých ovocných dřevin,“ říká mluvčí kladenského magistrátu Lucie Steinerová.

Steinerová si zároveň pochvalovala velký zájem o tento kurz, který byl zcela naplněn, a prozradila, že město Kladno zvažuje tuto akci zopakovat. S odborníkem na toto téma se tento týden setkají i kladenští gymnazisté. Ti si průřez nacvičí na Bukovce v Podprůhonu.

Autor: (red)