Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

V Lánech si připomněli 170 let od narození T. G. Masaryka

Úterý, 10. března 2020 08:10

Tomáš Garrigue Masaryk se narodil 7. března roku 1850. V sobotu by mu tedy bylo 170 let. U této příležitosti uspořádali v Lánech akci s názvem Den s T. G. M. Jeho památku uctil i kladenský primátor Dan Jiránek.

V Lánech si připomněli 170 let od narození T. G. Masaryka (Foto: Monika Urbanová)

Uctění památky prvního československého prezidenta Osvoboditele uspořádala Kancelář prezidenta republiky. V Lánech se také objevili zástupci Senátu Parlamentu České republiky a Poslanecké sněmovny. Příležitost k uctění památky využil i kladenský primátor Dan Jiránek.

„Tradičního pietního aktu u hrobu T. G. Masaryka v Lánech se v sobotu kromě prezidenta České republiky a dalších ústavních činitelů a zástupců významných institucí zúčastnil také primátor města Kladna Dan Jiránek,“ uvedla pro Kladenské listy mluvčí kladenského magistrátu Lucie Steinerová.  

Program začal pietním aktem u hrobu Tomáše Garrigue Masaryka, který je v Lánech pochován. Poté si přítomní mohli prohlédnout Masarykovo muzeum a ochutnat oblíbená jídla našeho prvního československého prezidenta. Druhá pieta se odehrála ve 13 hodin u jezdecké sochy. Tam také zazpíval pěvecký sbor Chorus Laneum.

V sobotu 7. března se také otevřely brány lánského zámeckého parku.

Autor: (mv)