Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Muzeum věžáků bude brzy otevřeno, prohlídku si můžete objednat předem

Úterý, 10. března 2020 07:40

Muzeum věžáků Kladno se pro veřejnost otevře už za pár dní, a to 14. března. O chod unikátního muzea, které sídlí v prvním věžovém domě, se bude spolu s městem starat spolek Halda. Přístupné zájemcům bude každou sobotu a také ve vybraných státních svátcích. Prohlídku si můžete zajistit už teď, systém rezervací je již v provozu.

Muzeum věžáků bude brzy otevřeno, prohlídku si můžete objednat předem (Foto: Archiv muzea Věžáků)

„Hodně lidí a troufnu si říct, že i Kladeňáků, netuší, jak unikátní stavby tady máme. To je škoda. Nově otevřené muzeum to určitě pomůže změnit. I když jsem v minulém roce byl při přípravách v místnostech několikrát a věděl jsem, co nás čeká, musím říct, že finální verze předčí všechna očekávání. Expozice je vypiplaná do posledního detailu, za což patří dík především lidem ze spolku Halda, který také bude zajišťovat prohlídky muzea,“ komentuje výjimečnou expozici kladenský radní pro rozvoj Lukáš Hanes.

Rezervační systém pro objednání prohlídky je již plně v provozu. Prohlídku unikátního muzea, které sídlí v prvním věžovém domě na rozdělovském sídlišti, si můžete předem objednat. Je nutná rezervace předem přes systém Colosseum na webu Muzea věžáků ZDE.

Návštěvníci si dům projdou doslova od sklepa až po střechu – uvidí restaurovanou vstupní halu, moderní expozici v suterénu, kryt civilní obrany, ukázkový byt a nakonec střešní terasu s výhledem. Prohlídky muzea se budou konat vždy v sobotu od 9:00, 11:00, 13:30 a 15:30 hodin.

Návštěvu muzea si mohou domluvit také skupinky osmi až 12 zájemců, v tomto případě je možné si dohodnout předem prohlídku i v jiném termínu, a to emailem na: info@muzeumve-zaku.cz nebo na telefonicky na: 797 795 782. Na stejném telefonním čísle lze také domluvit prohlídku s anglickým výkladem. Zahraniční návštěvy též mohou absolvovat prohlídku běžně s českým výkladem a k dispozici dostanou tištěnou verzi výkladu v angličtině nebo němčině.

Na prohlídku muzea mohou přijít také školní skupiny. Pro ně budou vyhrazeny zpravidla úterky, a to v časech 8:00, 10:00, 12:30 a 14:30 hodin. Tyto školní exkurze je taktéž možné domluvit předem na výše uvedených kontaktech.

V městském infocentru na třídě TGM a také v zámku si můžete zakoupit různé publikace týkající se nejen muzea, a to především městem nově vydanou brožurku o historii domů, dále publikaci Sídliště Kladno-Rozdělov, kterou předloni vydalo nakladatelství Halda, a nebo další výtisky, pohlednice s motivy muzea, omalovánky a samozřejmě také turistické známky a vizitky či placky s motivy domovních znamení i další upomínkové předměty.

Autor: (red)