Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

V bývalém podchodu na Sítné vzniká střelnice

Úterý, 10. března 2020 07:30

Půjde-li všechno podle plánu, už na konci jara by v prostorách bývalého podchodu na Sítné mohla fungovat zbrusu nová střelnice vybavená pěti střelišti o délce pětadvacet metrů. Jak potvrdil jednatel Střelnice Kladno s. r. o. Tomáš Macenauer, v současnosti probíhají stavební úpravy a čeká se na potřebná povolení ze strany policie.

V bývalém podchodu na Sítné vzniká střelnice (Foto: Marek Procházka)

Nové sportoviště pod dozorem licencovaných specialistů budou moci navštěvovat nejen držitelé zbraní, ale i další zájemci, kteří si mohou své dovednosti vyzkoušet. Sportovní střelba je povolena i dětem starším desíti let. Charakter střelnice vznikající pod hlavní silnicí v Kladně na Sítné by měl také vyřešit problém, kvůli němuž na konci loňského roku po dlouhých letech ukončila svůj provoz střelnice v Libušíně – hluk.

Právě rány z revolverů drásaly nervy značné části obyvatel Libušína, kteří konec střelnice považují za obrovské vítězství. A nestěžovali si jen na hluk jako takový, dokonce se vážně obávali o své zdraví, neboť prý ve stromech, na okenních parapetech či dokonce v bazéně nacházeli kulky. Ačkoli Zdeněk Ledvinka, předseda klubu Combat, který byl v Libušíně v pronájmu, opakovaně argumentoval tím, že hlukové limity nebyly nikdy překročeny a obec by v případě prodloužení smlouvy o pronájmu objektu získala do pokladny 600 tisíc korun za tři roky, zastupitelé se nakonec rozhodli smlouvu neprodloužit a střelci z Combatu se tak ocitli bez domovského útočiště. Teď by si mohli zastřílet právě v Kladně na Sítné, byť jen jako hosté. Jmenovitě Zdeněk Ledvinka by tuto možnost uvítal. 

Autor: (jk)