Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Sérii přednášek o bezpečném pohybu v kyberprostoru zahájili policisté na slánské obchodce

Úterý, 10. března 2020 08:00

Kladenští policisté v pátek 6. března zamířili na Obchodní akademii Dr. Edvarda Beneše ve Slaném, kde poprvé v rámci Středočeského kraje uspořádali preventivní přednášku z cyklu Tvoje cesta onlinem, na níž studentům přiblížili rizika sociálních sítí a internetu obecně.

Sérii přednášek o bezpečném pohybu v kyberprostoru zahájili policisté na slánské obchodce (Foto: PČR)

Cílem nového projektu, který Policie České republiky pořádá společně s Československou obchodní bankou, je ukázat dětem a mladistvým na vybraných případech, jakými způsoby internetoví predátoři oslovují své potenciální oběti, jak s nimi manipulují a jak dokážou využívat veřejně dostupných informací. Policisté studentům ve Slaném mimo jiné poradili, na koho se obrátit s žádostí o pomoc, a především je upozornili na to, jakých rizikových ukazatelů si mají při komunikaci s osobami na internetu všímat.

„Přednáška byla postavena na interaktivní práci s posluchači, kterou vedli zkušení policisté s ambasadorem z ČSOB. Policisté kromě představení rizik a veškerých nástrah v kyberprostoru zmínili i reálné případy v této oblasti a odborně proškolený zástupce banky obohatil přednášku zabezpečením chytrých zařízení. Nechyběl ani prostor pro dotazy ze strany studentů a učitelů,“ komentovala preventivní akci policejní mluvčí Michaela Richterová.

Autor: (jk)