Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Podvodný prodejce levné energie přelstil důvěřivou seniorku

Úterý, 10. března 2020 07:20

V pátek odpoledne zazvonil u dveří seniorky z Kladna muž, který jí přislíbil kontrolu smluv s dodavateli energií s tím, že by jí mohl nabídnout výhodnější podmínky. Když ho žena pustila dovnitř a vzdálila se pro faktury, začal jí prohrabávat kredenc. Pak ji obral o telefon, jímž chtěla zavolat policii, a odešel.

Podvodný prodejce levné energie přelstil důvěřivou seniorku (Ilustrační foto: KL)

Ačkoli v Kladně platí vyhláška zakazující podomní a pouliční prodej zboží a nabízení služeb, drzí zloději se odradit nenechají a pod různými záminkami pronikají zpravidla do bytů důvěřivých seniorů. Poslední takový případ zaznamenali kladenští strážníci minulý pátek, když přijali telefonní oznámení od ženy, která byla okradena přímo ve svém bytě.

Pustila si totiž dovnitř muže, který nabízel kontrolu smluv s dodavateli energie a případné zajištění výhodnějších podmínek. Když se důchodkyně vzdálila do vedlejší místnosti, aby našla faktury, využil podvodník nestřeženého okamžiku a ze skřínky v kuchyni sebral osm set korun v bankovkách. Když to žena zjistila, vzala do ruky telefon a pokusila se zavolat policii. Muži jí ale mobil vytrhl z ruky, odstrčil ji a z bytu utekl. Vyděšená žena pak přivolala strážníky od sousedů.

„Bohužel se ale hlídkám Policie České republiky a ani strážníkům nepodařilo pachatele v okolí dohledat. Celý případ je v šetření policie,“ konstatovala mluvčí strážníků Alena Purkytová a dodala: „Městská policie Kladno znovu důrazně apeluje na občany města, aby nikoho cizího nevpouštěli do domů a už vůbec ne do svých bytů! Při pokusu o podomní či pouliční prodej a nabízení služeb oznamte tuto skutečnost na tísňovou linku 156 nebo 158.“

Autor: (jk)