Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Trenér Pazdera byl vyloučen. A tak dal pokutu sám sobě

Pondělí, 9. března 2020 13:42

Kde je trenér? Proč není na střídačce a sedí jen na tribuně? Nedělní čtvrtfinálový zápas a začátek třetí třetiny přinesl zvláštní okamžik, když byl vyloučen kouč Kanonýrů Jan Pazdera a tým se musel obejít téměř celou dvacetiminutovku bez něj.

Trenér Pazdera byl vyloučen. A tak dal pokutu sám sobě (Foto: Kanonýři Kladno)

„Dostal jsem trest za svou hloupost, nevědomost. Po druhé třetině jsme odcházeli ze hřiště a byl tam nějaký konflikt. Já se šel zastat Michala Skuhrovce. Bavil jsem se s rozhodčími a reagovali jsme na sebe s jedním soupeřem. Přišlo mi to v klidu, spíš ve vtipu jsem ho poplácal a za to jsem dostal dvě minuty. A k tomu osobní trest, což se mi za šestnáct let nestalo,“ popisoval po utkání Pazdera.

Mohl to být moment, který ještě Jaroměř vrátí do hry. Zvlášť když hned v úvodu trestu soupeř využil přesilovku a snížil na 2:6. Jenže kvarteto zkušených hráčů Dušan Přívara, Ondřej Riebauer, Filip Ullmann a Miroslav Šnajdr zastalo roli kouče Pazdery a tým zklidnili. „Na začátku byl maličko chaos, dokud jsme si neřekli, kdo má jakou roli. Rozhodčí nám to totiž řekli až před třetí třetinou. Podělili jsme se o to a kluci nás poslouchali,“ uvedl kapitán Kanonýrů Filip Ullmann.

Sám Pazdera zpočátku na tribuně trnul, také on se bál, jestli svou chybou nedal Jaroměři šanci. Když ale viděl, jak se hráči semkli a zbytek zápasu odehráli, v šatně jim děkoval. „Klobouk dolů před kluky, že je to nakoplo. Odmakali to výborně. Opakovat se to samozřejmě nebude, ale po výhře si mě kluci vychutnali. Už jsem slyšel, že mi to možná na tribuně půjde lépe. A jelikož mám disciplínu rád, dal jsem si pokutu, takže hráči měli radost, že přijde velký příspěvek do týmové kasy,“ prozradil Pazdera.

Autor: Robert Sára