Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Skalp mistra vystřelil v prodloužení Barnošák

Pondělí, 9. března 2020 07:00

Také ze druhého vzájemného měření sil Kladna a Kert-Parku Praha vyšli úspěšněji Rysové. Na půdě úřadujícího mistra dvakrát dotahovali a nakonec brali bod navíc po vítězství, které v závěru prodloužení vystřelil Dominik Barnošák.

Skalp mistra vystřelil v prodloužení Barnošák (Foto: KL)

KERT Park Praha 3:4pp HBC Kladno (1:1, 1:1, 1:1 – 0:1)

Jako už tradičně byly ve vzájemném měření sil dvou mančaftů ze špičky extraligové tabulky klíčové přesilové hry. V nich sice oba týmy zaznamenaly po jedné brance, ale Pražané dokonce dvakrát pohrdli vylepšenou přesilovkou tří proti pěti. V těžkých momentech se ale Kladno mohlo spolehnout na obětavou hru obrany a výborný výkon brankáře Čapka.

Rysové šli v zápase do vedení jen jednou. První zápis na střeleckou listinu obstaral už v páté minutě Pražák, ale sotva časomíra odkrojila něco přes dvě minuty, byly oba týmy znovu na stejné startovní čáře – vyrovnání obstaral Čejka.

V prostředním dějství padly obě přesilovkové trefy. Tu první zapsal po kombinaci s bratry Kručkovými Fejfar při Barnošákově vyloučení za držení hole. A právě Barnošák, jako by chtěl svůj nedovolený zákrok odčinit, stál na konci přesilovkové akce, po níž byl stav utkání opět srovnaný.

Podruhé do vedení šli Pražané ve čtvrté minutě třetí periody, když míček za Čapkova záda dopravil Danko. Pak ale následovala vyloučení Blaška a Šperla, po nichž si také Kladno na chvíli zahrálo proti třem. Početní výhodu sice nevyužilo, ale těžilo z ní, když bezprostředně po Šperlově návratu na hrací plochu vyrovnával Malecha.

Do prodloužení nastoupilo Kladno aktivněji a od jeho začátku sahalo po bonusovém bodu. Za Miklovými zády dokonce zvonila tyč, ale balonek pořád ne a ne skončit v síti. Až nakonec úřadoval opět Barnošák, který zametl balonek do klece po krásné kombinaci s Hnízdilem a svým čtvrtým zásahem v posledních dvou duelech rozhodl o tom, že si Kladno z Lužin odvezlo dva body.

Branky a nahrávky: 8. Čejka (Rozenberg), 21. Fejfar (Martin Kruček, Jiří Kruček), 35. Danko (Střecha, Postulka) – 6. Pražák (Dědič, Šrámek), 24. Barnošák (Hrabár, Soukup), 39. Malecha (Hrabár, Prokop), 50. Barnošák (Hnízdil).

Kert-Park Praha: Mikl – Blaško, Bošák, Laurinc, Macek, Rozenberg, Šperl – Čejka, Danko, Fejfar, Jágr, Kruček M., Kruček J., Postulka, Střecha, Wróbel, Suchánek.

HBC Kladno: Čapek – Dědič, Haismann, Soukup, Pliml, Hrabár – Kamenář, Kužel, Špaček, Šrámek, Procházka, Pražák, Prokop, Malecha, Kohout, Barnošák, Hnízdil, Zdrůbecký.

Autor: (jk)