Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Na území Sportovních areálů města Kladna přijedou indiáni

Pondělí, 9. března 2020 07:30

Již tuto sobotu 14. března proběhne v Kladenské sportovní hale 25. ročník festivalu severoamerických indiánských písní a tanců Czech Powwow. A po roce se zase bude zase na co dívat.

Na území Sportovních areálů města Kladna přijedou indiáni (Foto: KL)

Tance v etnických rytmech, kostýmy, třásně a samozřejmě mnoho brků. To vše bude k vidění již tuto sobotu při dalším setkání příznivců indiánské kultury, které se uskuteční v Kladně. Ve sportovní hale u Sletiště se mezinárodní festival zahájí úderem 13. hodiny. Ukončení je naplánováno na hodinu dvaadvacátou.

Powwow je taneční a hudební slavnost severoamerických indiánů. V České republice se pořádá již více než dvacet let. Během sobotního odpoledne čeká na návštěvníky bohatý program. Akce začne slavnostním vstupem všech tanečníků a tanečnic v tradičních kostýmech. Pokračovat bude soutěžemi v různých kategoriích. Na programu jsou i společenské a takzvané mezikmenové tance, kterých se může zúčastnit každý, kdo na powwow přijde.

Vše se odehraje za živého hudebního doprovodu několika českých a evropských kapel. V Kladenské sportovní hale na vás bude čekat také mnoho stánků, kde najdete zboží s indiánskou tématikou i materiál na vyrábění indiánských předmětů.

Autor: (mv)