Pondělí, 9. března 2020 07:10

Stejně jako v sobotu Kanonýři dostali první gól, stejně jako v sobotu střelecky řádil Marek Pixa, ale to hlavní zní: na rozdíl od prvního čtvrtfinálového duelu ten nedělní domácí dovedli do vítězství. A tak po jednoznačné výhře 10:3 je stav série s Jaroměří 1:1 na zápasy a příští víkend se bude dvěma utkáními pokračovat na palubovce hostů.

Dnes jsme byli jako vyměnění. Podali jsme výborný týmový výkon a připsali si zasloužené vítězství,“ hodnotil trenér Kanonýrů Jan Pazdera. A kapitán Filip Ullmann přidal: „Dlouhodobě pracujeme na určitých věcech, které nám však včera ve hře chyběly. Dostali jsme se do toho až ve třetí třetině. I tak to bylo slabé. Dnes jsme do toho nastoupili s mnohem větším elánem. Pořád to nebyl výkon, kterým se chceme prezentovat, ale stačilo to.“

Kanonýři sice znovu prohrávali, jenže tentokrát dokázali velmi rychle zareagovat, když v 9. minutě Šnajdr skvěle za brankou vybojoval míček, předložil Skuhrovcovi, jenž vyrovnal. Následně Riebauer zvýšil na 2:1. Po 76 minutách od startu čtvrtfinálové série se Kanonýři poprvé dostali do vedení a v tomto duelu už ho nepustili. Na Jaroměři byla znát podrážděnost, zbytečně faulovala, čehož ve 30. minutě využil Ullmann, který zvyšoval už na 5:1. To byl definitivní zlom.

Kanonýři zvládli i třetí třetinu, kdy se museli obejít bez trenéra Pazdery, který dostal osobní trest. Stejně jako o den dřív se rozjel Marek Pixa, jenž tentokrát dal dokonce čtyři góly v řadě. Celkem jich má po dvou čtvrtfinálových zápasech sedm a je nejlepším střelcem prvoligového play off.

Měli jsme v týdnu s Markem diskuzi a on mi říkal, že dokáže být hráčem pro play off. Jsem rád, že to nebylo jenom slíbené. Udělal u nás velký progres a je ohromně přínosný, protože je velmi pracovitý, oběhá spoustu metrů, vyhraje hodně soubojů. To, že se mu daří i střelecky, je jenom dobře. Snad tu nastavenou laťku udrží,“ řekl kouč Pazdera.

V jiných sériích zatím favorité nezaváhali. Karlovy Vary vedou na Startem98 2:0 na zápasy, byť tentokrát vyhrály až v prodloužení. Jediné vítězství od postupu je i Brno, které v neděli porazilo Havířov rovněž těsně 3:2. Série mezi Ústím a Chomutovem je 1:1.

Branky a asistence9. Skuhrovec (Šnajdr), 16. Riebauer (Louvar), 22. Šnajdr (Ullmann), 24. Šnajdr (Janda), 30. Ullmann (Ahlin), 40. Pixa (Riebauer)46. Pixa (Ullmann), 47. Pixa (Riebauer), 48. Pixa (Riebauer)  4. Kroupa (Škeřík), 42. Kopecký (Emlar), 52. Emlar (Kroupa). Rozhodčí: Müller, NovosadVyloučení3:5, navíc trenér Pazdera 10 minut osobní trest.Využití: 1:1Zásahy brankářůBlaha 17 – Veinfurter 8, Špaček 2 Třetiny2:14:04:2. Diváků261Stav série: 1:1

Autor: Robert Sára