Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Středočeská vědecká knihovna zve na vernisáž výstavy Učitel národů očima dětí

Pondělí, 9. března 2020 07:50

Ve středu 11. března od 18 hodin pořádá Středočeská vědecká knihovna v Kladně vernisáž výstavy oceněných prací z Mezinárodní dětské výtvarné výstavy nazvané Učitel národů očima dětí. V rámci vernisáže budou oceněni nejlepší čtenáři roku 2019.

Středočeská vědecká knihovna zve na vernisáž výstavy Učitel národů očima dětí (Foto: KL)

V rámci měsíce března – měsíce čtenářů, celostátní akce na podporu a propagaci četby a čtenářství, připravila Středočeská vědecká knihovna ve své Malé galerii výstavu přibližující život a dílo Jana Ámose Komenského, jehož narození před 430 a zároveň úmrtí před 350 lety si letos připomínáme. Hlavní expozice výstavy, která v knihovně potrvá od 12. března do 24. dubna, budou vystaveny portréty slavného pedagoga zapůjčené z Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice, které nakreslily děti nejen z České republiky, ale i Slovenska, Bulharska, Chorvatska či Rumunska. Tyto práce jsou vesměs oceněnými díly ze 44. ročníku soutěže z roku 2016, jehož hlavním tématem byla Škola a vzdělání.Výstavu doplní publikace Jana Ámose Komenského z fondů knihovny.

Součástí vernisáže výstavy bude také představení pedagožky Jiřiny Štěpánkové z Hostomic pod Brdy, která získala ocenění Zlatý Ámos Středočeského kraje. Zároveň budou oceněni nejlepší čtenáři knihovny v roce 2019 – nejaktivnější z nich si vypůjčil přes 500 knih! Chybět nebude ani hitparáda nejvíce půjčovaných titulů za loňský rok. Hudební doprovod bude patřit kladenskému souboru Gemini Musicales, který představí nový program s písněmi z Komenského kancionálu z roku 1659 „Orbis musicus, aneb hudba doby Jana Ámose“.

Autor: (jk)