Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Orli se rvou o přímý postup do čtvrtfinále! V předposledním kole porazili Zlín

Neděle, 8. března 2020 09:00

Volejbalisté Kladna se rvou o elitní šestku extraligy, aby měli jistý postup do čtvrtfinále play off, a v sobotu udělali na této cestě další důležitý krok. Výborně zvládli zápas ve Zlíně a po vítězství 3:1 na sety si odvezli domů všechny tři body. Do konce základní části zbývá odehrát poslední kolo.

Orli se rvou o přímý postup do čtvrtfinále! V předposledním kole porazili Zlín (Ilustrační foto: KL)

Před finálním zápasem základní části mají orli jasný cíl. Pro to, aby se určitě vyhnuli předkolu play off, potřebují uhrát alespoň jeden bod. Čeká je přitom duel s úplně posledním Ústím nad Labem, který navíc Kladeňáci odehrají doma! Ve Zlíně tak Kladno udělalo důležitý krok za přímým postupem do čtvrtfinále.

Jednotlivé sety sobotního duelu proti Fatře měli až podivně podobný průběh. Týmy se dlouho přetahovaly o vedení a Kladno vedlo třikrát 23:20! V první sadě ale od tohoto stavu jen jedinkrát bodovalo a soupeř si šesti body dokráčel pro vítězství 26:24.

Ve druhé hře se skóre opět dlouho přelévalo, vše ale vedlo opět ke stavu 23:20 z pohledu hostí. Už už to vypadalo, že domácí předvedou další skvělý obrat, když snížili na 22:23, pak ale dvakrát skvěle zahrál Palacios a bylo vyrovnáno na sety.

Třetí sada a opět stav 23:20 z pohledu orlů. Tentokrát ale Kladno zvládlo situaci nejlépe. Hosté uhráli dva body v řadě a po výhře 25:20 šli do vedení a zápas mohli ukončit ve čtvrtém setu! A to se jim nakonec také povedlo. Kladeňáci měli už luxusní vedení 24:17, soupeř ale třemi body snížil. Až pak došlo k využití mečbolu a po vítězství 25:20 mohlo Kladno slavit.

„Kvalita byla na naší straně. Pomohlo nám, že pro mě z neznámých důvodů domácí měli na hřišti svého nejlepšího hráče Čecha jen sporadicky,“ hodnotil asistent kladenského trenéra Petr Klár po utkání.

Nezvykle produktivní byli v utkání blokaři, kteří skvěle doplnili tradičně hodně bodující Stefana Okošanoviče (22). Cristian Palacios zapsal celkem devět bodů a Adam Zajíček bodoval dokonce patnáctkrát!

Kladno nyní čeká poslední kolo základní části proti Ústí nad Labem, které orli odehrají na domácí půdě ve čtvrtek 12. 3. od 18 hodin.     

Fatra Zlín – Kladno volejbal cz 1:3

Sety: 26:24, 22:25, 20:25, 20:25.

Fatra Zlín: Šulc (2), Čechmánek (10), Motyčka (14), Vašíček (7), Varous (3), Adamec (23), libero Viceník. Střídali Čech (4), Lamri (0), Navláčil (0).

Kladno volejbal cz: Staples (9), Palacios (9), Zajíček (15), Hýský (8), van Haarlem (4), Okošanovič (22), libero Moník. Střídali Vemič (0), Kuboš (1).

Autor: (fa)