Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Fotbalisté Kladna načali jarní část porážkou proti Březové

Sobota, 7. března 2020 13:17

Jarní část Fortuna Divize B se v sobotu rozeběhla pro kladenské fotbalisty nejhorším možným způsobem. Kladeňáci nezvládli vstup do druhé poloviny sezony a v Sokolově podlehli Březové jasným výsledkem 0:3. V souboji se sousedem v tabulce tak ztratili všechny body.

Ilustrační foto: KL

Na podzim to nebylo ono, na jaře ale chtěli kladenští fotbalisté vylepšit svoji pozici v tabulce. Začít mohli hned prvním zápasem proti Březové, která měla do té doby jen o bod víc, selhali ale v koncovce a zapsali jasnou porážku. Jak zakončili podzimní část prohrou 0:3, tak začali i tu jarní.

Skóre se začalo měnit už zkraje zápasu. Ve dvanácté minutě se prosadil přesnou střelou Vít Vrtělka a z obdobné akce navýšil o sedm minut později David Vaněček. Málo platné bylo, že Petr Růžička už poslal míč do brány, když na čáře výborně zakročil bránící hráč. „Dostaneme dva identické góly střelami zpoza vápna a sami se nejsme schopni prosadit. Chybí nám v koncovce správná agresivita, zatímco soupeř vystřelil třikrát a dal tři branky,“ litoval po utkání trenér Kladna Jan Pejša.

Jeho svěřenci měli na zdramatizování stále ještě spoustu času a vrhli všechny svoje síly do útoku. Zejména ve druhém poločase měli Kladeňáci veliký tlak, do gólové možnosti se ale pořádně ne a ne dostat. Rána Marka Tótha už mířila mezi tři tyče, zastavil ji však kvalitním zákrokem brankář Tomáš Martinec.

Domácí nevyužitou příležitost Kladna potrestali a Dan Martinec dal definitivní tečku za zápasem v 90. minutě. „Byla to naprosto zbytečná prohra,“ posteskl si Pejša.

Kladno, které vstupovalo do jarní části z osmé pozice se tak namísto posunu směrem vzhůru opět propadlo. Šanci na reparát bude mít už příští sobotu 14. 3., kdy se od 10:15 střetne na domácí půdě s Neratovicemi, které se výhrou 6:2 nad Dobříší posunuli právě před kladenské SK.

Autor: (fa)