Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

A-tým Kanonýrů už zná svého soupeře pro čtvrtfinále play off 1. ligy

Pátek, 6. března 2020 07:10

Na cestu za vysněným postupem do superligy vstoupí sérií proti Sokolu Jaroměř. Rozhodl o tom středeční noční výběr soupeřů, ve kterém šlo Kladno na řadu jako třetí v pořadí a mohlo si zvolit mezi Jaroměří a Chomutovem. Tým ukázal na Jaroměř, kterou dokázal v sezoně dvakrát poměrně výrazně porazit (8:2 a 9:3).

A-tým Kanonýrů už zná svého soupeře pro čtvrtfinále play off 1. ligy (Ilustrační foto: KL)

Sérii začnou Kanonýři o víkendu 7. a 8. března v domácí hale BIOS, v sobotu se hraje od 19:00 a v neděli od 18:00. Příští týden se čtvrtfinále přesune do Jaroměře. Hraje se na tři vítězství, a pokud by se ani půdě Sokola nerozhodlo, pátý duel znovu hostí Kladno, tentokrát ve středu 18. března.

„Uvědomuje si sílu soupeře, který v přestupním období dokázal velmi dobře posílit. Ač je v soutěži nováčkem, tak měl v sezoně k dispozici tři hráče ze superligového Liberce, k tomu v zimě přišli další čtyři hráči se zkušenostmi ze superligy. Bude to tedy trochu jiná Jaroměř, než kterou jsme v sezoně potkávali. Rozhodně to proti nim nebude jednoduché, ale zároveň si myslíme, že určitá nesehranost toho týmu by pro nás mohla být výhoda. Především pak spoléháme na to, že se v play off projeví naše dlouhodobá práce,“ uvedl kouč Kanonýrů Jan Pazdera.

Nikdo z favoritů ve volbě nepřekvapil, a tak se ve čtvrtfinále zrodily očekávané dvojice. Karlovy Vary se střetnou se Startem98, Bulldogs Brno s Exelsiorem Havířov a Ústí s Chomutovem.

V semifinále si už týmy soupeře nevolí, protože je dopředu stanovený pavouk. Kanonýři by tak v případě, že ve čtvrtfinále pokoří Jaroměř, šli na vítěze série Bulldogs – Havířov. Semifinále začíná 21. března a skončí nejpozději 1. dubna. Finále startuje 4. dubna a vítěz 1. ligy bude znám nejpozději 13. dubna.

Všechny série se hrají na tři vítězství, je-li po 60 minutách nerozhodný stav, prodlužuje se 10 minut, pak následují penalty.

Vítěz finále 1. ligy postupuje přímo do superligy, poražený finalista pak hraje baráž s předposledním celkem superligy.

Kromě A-týmu se ve středu večer svého soupeře pro osmifinále play off dozvěděli i junioři Kanonýrů. Ti budou hrát proti Chodovu.

Autor: Petr Šikola