Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Smečno odměnilo svůj Sbor dobrovolných hasičů novým vozem

Pátek, 6. března 2020 07:30

V neděli odpoledne ve Smečně houkaly sirény a blikaly majáky. Zástupci městečka ve slavnostní atmosféře předali tamním dobrovolným hasičům novou tatrovku. Staré vozidlo, se kterým se naopak hasiči loučili, míří do skanzenu.

Smečno odměnilo svůj Sbor dobrovolných hasičů novým vozem (Foto: Jiří Kraus)

Slavnostní předání nového hasičského vozu značky Tatra ve Smečně začlo v neděli 1. března po 14. hodině. Ještě než se otevřela vrata garáže a příchozí poprvé spatřili zbrusu nové auto, rozloučila se ve svém projevu starostka Pavla Štrobachová s tím starým, které dlouhá desetiletí sloužilo nejen občanům Smečna, ale i okolních obcí. Teď zaujme čestné místo ve vojenském skanzenu.

S koncem proslovu starostky se rozezněla siréna, veterán vyjel vstříc svému novému domovu a nastal okamžik, na který všichni příchozí netrpělivě čekali. Za doprovodu hudby, kouře a konfet se z vrat hasičské zbrojnice vynořil úplně nový vůz. Přítomní ho vítali potleskem a řidič na oplátku vesele troubil a houkal sirénou. Auto pak před garáží posvětil farář, který dobrovolným hasičům předal sošku jejich patrona – svatého Floriána. Místostarosta Tomáš Burda pak pokřtil auto šampaňským. Po skončení slavnostního ceremoniálu si mohli občané nový požární vůz prohlédnout pěkně zblízka. Tak ať slouží! 

Autor: (jk)