Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Naděje zhasla. Rytíři prohráli v Litvínově a po roce se vrací o patro níž do Chance ligy

Pátek, 6. března 2020 20:46

Kladno nezvládlo zápas o přežití a na ledě Litvínova zapsalo porážku 2:6. Na parametrech zápasu bylo od úvodu znát, že se hraje o všechno a k vidění byl pořádně tvrdý hokej. Na první dvě branky domácích odpověděli Brady Austin a Brendan O’Donnell, v závěru druhého dějství se ale Verva dostala do vedení, které už nepustila. Kladeňáci tak nedokázali uhájit extraligovou příslušnost a po roce se opět vrátí o patro níž do Chance ligy.

Naděje zhasla. Rytíři prohráli v Litvínově a po roce se vrací o patro níž do Chance ligy (Foto: Jiří Hokův – Studio Fabrika)

Domácí vletěli do první části s extrémním nasazením a Rytíři, kteří spoléhali hlavně na hlídání zadních vrátek, většinu času bránili. První luxusní možnost ke skórování si vytvořil při přesilové hře František Lukeš, z levého kruhu ale trefil jen horní tyč za Brízgalovými zády. Verva pokračovala v náporu a v 15. minutě byla odměněna. První střelu Michala Moravčíka zablokoval obětavě Brendan O’Donnell, kotouč ale vypadl za jeho záda a Moravčík dorazil přesně – 1:0. Už to vypadalo, že Litvínov půjde do kabiny ve výhodě, Kladno však z ojedinělé šance v poslední vteřině udeřilo. Nastřelený puk se od zadního mantinelu odrazil k Bradymu Austinovi a ten dokázal trefit odkrytou klec. Sudí ještě odešel zavolat kolegovi u videa, jestli byla branka dosažena před sirénou, musel ale ukázat na středový kruh – 1:1.

Ve druhé části se Kladno více dostalo do hry a na úkor obranné činnosti se začalo více dostávat do útoku. Bylo ale potrestáno za chybu v obranném pásmu. Tomáš Pospíšil se prohnal kolem Brendona Nashe u mantinelu a naservíroval puk do druhé vlny Viktoru Hüblovi. Adam Brízgala už se po kotouči natahoval marně – 2:1. Aktivnější hra Rytířů však vedla k faulům soupeře. Při jedné z početních výhod dostal nabito Brendan O’Donnell a trefil se naprosto přesně – 2:2. Jenže zápas pozdních gólů trval a čtyři vteřiny před sirénou se měnilo skóre. Viktor Hübl dostal puk v přesilovce před odkrytou bránu a nezaváhal – 3:2.

Domácí se ale za příznivého stavu vůbec nestáhli a dál byli hodně nebezpeční. Kladno se ojediněle dostalo do tlaku, Austinovu prudkou ránu ale nikdo nedokázal dorazit do sítě. Na druhé straně zase po jednom Brízgalově složitém zákroku zůstalo brankoviště už úplně volné, jenže kladenská obrana s velikou urputností odpálila puk do bezpečí. Kladeňáci si však dál zahrávali. Přišel rychlý přechod do útočného pásma a přesné zakončení Tomáše Pospíšila, které znamenalo dvoubrankový rozdíl – 4:2. Hosté mohli vykřesat naději v přesilové hře, svoje šance ale neproměnili. Z trestné naopak naskočil Michal Moravčík a v úniku už zakončoval do téměř opuštěné brány. Adam Brízgala se ale vymrštil a skvělým zákrokem udržel dvougólový rozdíl. Kladenskému zmaru však neměl být konec a přišla hodně krutá branka. Tomáš Pospíšil zasáhl Machačova záda, kotouč přeplachtil Adama Brízgalu a skončil v síti – 5:2. A domácí byli hodně v pohodě. František Lukeš se zakrátko prohnal do pásma a ranou od mantinelu přidal další trefu – 6:2.

HC VERVA Litvínov: Janus – Moravčík, Říha, Štich, Ščotka, Baránek, Kudla, Doudera – Jarůšek, Mahbod, Petružálek – Lukeš, Hübl, Pospíšil – Hedberg, Gerhát, Válek – Trávníček, Jurčík, Helt. Trenéři: Kýhos, Kotrla, Skuhrovec.
Rytíři Kladno: Brízgala – Nash, Austin, Kehar, Lakos, Barinka, Zelingr, Zajíc – Jágr, Machač, Zikmund – Melka, Vampola, Strnad – Hovorka, Stach, Š. Bláha – Hajný, Kaut, O‘Donnell. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
Branky a nahrávky: 15. Moravčík (Pospíšil, Kudla), 26. Hübl (Pospíšil), 40. Hübl (Pospíšil, Moravčík), 46. Pospíšil (Lukeš), 53. Pospíšil (Gerhát, Hübl), 55. Lukeš (Hübl) – 20. Austin (Stach), 31. O’Donnell (Austin, Vampola). Třetiny: 1:1, 2:1, 3:0. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:1. Střely na branku: -:-. Rozhodčí: Hodek, Jeřábek – Lhotský, Svoboda. Diváci: 6 011. Nejlepší hráči utkání: Tomáš Pospíšil – Brady Austin.

Autor: Filip Ardon – Rytíři Kladno