Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Slaný zvažuje prodej stavebních pozemků prostřednictvím elektronické aukce

Čtvrtek, 5. března 2020 07:30

V otázce prodeje stavebních pozemků v lokalitě Slaný-Sever zvažuje královské město možnost elektronické aukce. Vyvolávací cenu pozemků, po nichž je podle starosty Martina Hrabánka velká poptávka, zastupitelé určili na tři a půl tisíce korun za čtvereční metr.

Slaný zvažuje prodej stavebních pozemků prostřednictvím elektronické aukce (Foto: KL)

Cílem města je maximalizovat zisk, proto formu elektronické aukce zvažuje. Umožnila by zájemcům jednoduše podat i vyšší nabídky, než činí vyvolávací cena. Starosta Martin Hrabánek ale upozorňuje, že výsledná podoba aukce ještě bude předmětem dalších jednání.

Město chce pozemky prodávat připojené na inženýrské sítě. V lokalitě jich je celkem 67, z toho 16 parcel hodlá město prodat už letos. Pozemky se poblíž lesoparku Háje rozkládají na celkem více než deseti hektarech. Každý z nich má výměru mezi osmi sty a tisícem čtverečních metrů.

Utržené peníze hodlá radnice investovat například do obnovy parku Benar či do výstavby nové sportovní haly ve zmíněné lokalitě. Standardně se ceny stavebních pozemků v obcích poblíž Slaného pohybují mezi dvěma až třemi tisíci korun za metr čtvereční.

Autor: (jk)