Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Pejskaři, pozor – blíží se splatnost poplatků za psy

Čtvrtek, 5. března 2020 07:20

Pokud máte doma psího kamaráda, nezapomeňte za něj městu uhradit poplatek. Ten patří mezi povinnosti, které mají všichni občané vůči městu, ve kterém bydlí. Kladeňáci za své psy zaplatí letos stejnou částku jako v loňském roce. Lidé ve věku nad 65 let mají od poplatku úlevu v podobě snížení sazby poplatku.  Splatnost poplatku je 15. března.

Foto: KL

Výše poplatku ze psů se v Kladně odvíjí od místa bydliště a rozhoduje také to, v jakém typu stavby se psem bydlíte. Obyvatelé městských částí Kladno – centrum, Kročehlavy a Rozdělov, kteří bydlí v bytových domech, zaplatí za prvního psa 800 korun a za každého dalšího 1 200 korun.

Pejskaři, kteří žijí v bytech v lokalitách Kübeck, Podprůhon, Dubí, Vrapice nebo Švermov, zaplatí ročně za prvního psa 600 korun a za každého dalšího pak 900 korun.

Snížený poplatek mají všichni obyvatelé, kteří žijí v rodinných domech. Ti za svého psího miláčka zaplatí 120 a 180 korun.

Zaplatit lze v pokladně Magistrátu města Kladna, a to buď na náměstí Starosty Pavla 44, v Centru správních agend na náměstí Svobody nebo na úřadovnách Magistrátu města Kladna ve Švermově a Dubí. Úhradu je možné provést také poštovní poukázkou typu A nebo nejlépe bezhotovostním převodem na běžný účet číslo: 19-0000729141/0100 s příslušným variabilním symbolem. Variabilní symbol je pro rok 2020 stejný jako v předchozím platebním období.

V případě nejasností se můžete obrátit na Martinu Marxovou z finančního odboru na telefonním čísle 312 604 351 nebo e-mailu: martina.marxova@mestokladno.cz.

Autor: (kh)