Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Autobusy v Kladně budou vybaveny ozonéry na likvidaci virů a bakterií

Čtvrtek, 5. března 2020 07:00

Nejen v reakci na možné šíření v posledních týdnech hojně diskutovaného koronaviru hodlá ČSAD MHD Kladno vybavit své autobusy speciálními přístroji likvidujícími viry a bakterie.

Autobusy v Kladně budou vybaveny ozonéry na likvidaci virů a bakterií (Ilustrační foto: KL)

Záměr pořídit takzvané ozonéry potvrdil ředitel ČSAD MHD Kladno Ludomír Landa. Podle něj jde o další krok, jakým dopravce, krom standardně prováděné běžné dezinfekce vozidel, může zajistit co nejmenší riziko nákazy všech, kdo hromadnou autobusovou dopravou denně cestují.

„Dostali jsme nějaké nabídky od výrobců ozonérů, takže zvažujeme, jaký přístroj je pro nás nejvhodnější, aby dokázal vyčistit potřebný objem vzduchu v našich autobusech. Vozy jimi chceme vybavit už v následujícím týdnu,“ potvrdil ředitel Landa. Ozonéry mají podobu malých krabiček. Napájeny jsou elektrickým proudem a fungují jako čistička vzduchu, která hubí nežádoucí mikroorganismy.

Ačkoli hodlá společnost pro zajištění bezrizikového prostředí pro cestující maximum, velká část odpovědnosti zůstává na nich samých. Nejúčinnější prevencí, již dopravce těžko může suplovat, je osobní hygiena každého jednotlivce.

Autor: (jk)