Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Řidič felicie chtěl ujet policistům. Neuspěl

Středa, 4. března 2020 07:00

Policejní hlídka si vytipovala k zastavení osobní Škodu Felicii jedoucí z Čeradic na Klobuky. Její řidič ale namísto brzdy šlápl na plyn a snažil se ujet. Neuspěl. Po zastavení odmítl spolupracovat, a tak skončil v poutech.

Řidič felicie chtěl ujet policistům. Neuspěl (Ilustrační foto: KL)

Poté, co řidič škodovky vzdal snahu ujet a zastavil, vyzvali ho policisté k podrobení se zkouškám na přítomnost alkoholu a drog. Obojí odmítl. Řidičský průkaz předložit ani nemohl, neboť ho má zadržený. Navíc začal policistům vulgárně nadávat a když několikrát neuposlechl jejich výzvu, aby se uklidnil, ocitl se na zemi v poutech.

„Třiatřicetiletý muž je nyní podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu hrozí až dva roky za mřížemi,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle ní stejný postih hrozí i jednadvacetiletému řidiči, kterého policisté zastavili téhož dne v půl čtvrté odpoledne v Kladně, když projížděl ulicí Generála Klapálka. V jeho případě lustrace odhalila několik platných zákazů řízení všech motorových vozidel, a to od června loňského roku do letošního července.

Autor: (jk)