Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
 • SAMK
 • Teplárna Kladno

Černá barva znamená naději! Rytíři porazili Mladou Boleslav

Úterý, 3. března 2020 20:04

Černé nadační dresy přinesly Rytířům štěstí! Kladno na domácím ledě porazilo Mladou Boleslav 3:2 a díky zaváhání Litvínova si to v posledním kole rozdá se Severočechy na férovku o udržení. Kladeňáci šli do vedení zásluhou Tomáše Redlicha a posléze díky Bradymu Austinovi srovnali. Sám kanadský bek pak ve třetí části rozhodl o kladenském vítězství! Kladno tak dál žije a bude bojovat o setrvání v nejvyšší soutěži až do konce. Sestupem jsou dál ohroženy i Pardubice, které uhrály proti Spartě bod. 

Foto: JIří Hokův – Rytíři Kladno

V úterý to na Kladně nebylo jen o hokeji! Rytíři ve speciálním předzápasovém ceremoniálu představili svoji nadaci i její spolupráci s vězeňskou službou, IKEMem a fakultní nemocnicí Motol. Posléze už Kladeňáci vyjeli v černošedém na led a spolu se zaplněnými tribunami si vyslechli hymnu v podání zpěvačky Olgy Lounové.

Pak už začal boj o extrémně důležité body! Dobrý úvod Rytířů nastartovala čtvrtá lajna, za níž si hned během prvního střídání vytvořil dvě veliké šance Jakub Hajný. Po rychlém přechodu do pásma pak chytrou přihrávkou našel Brendan O’Donnell Tomáše Redlicha a ten už dokázal usměrnit puk do bližšího rohu branky – 1:0. Domácí však naložili špatně s vlastní početní výhodou a soupeř při své přesilovce srovnal. Lukáš Kašpar dostal puk před odkrytou klec a nezaváhal – 1:1. Hra se posléze vyrovnala, změna stavu už ale do sirény nepřišla.

Start druhé části mělo Kladno opět lepší, střelecky se ovšem prosadit nedokázalo. Ve vlastním pásmu navíc zaváhal Michal Barinka a byly z toho problémy pro Rytíře. Lukáš Kašpar bleskově obkroužil klec a Adam Brízgala se jen marně natahoval betonem k tyči – 1:2. Kladno bylo jako polité ledovou sprchou a jen těžko se opět dostávalo k vlastní hře. Dobrou možnost ke srovnání měl Brendan O’Donnell, kterého vyslal do úniku Brendon Nash, kanadský forvard ale na Peterse zblízka nevyzrál. Rytíři se ale smazání rozdílu přece jen dočkali! Ladislav Zikmund se po buly v útočném pásmu skvěle zorientoval a přihrál Bradymu Austinovi před odkrytou branku – 2:2.

Ve třetí části tak mohla rozhodovat jakákoliv branka. Rytíři začali opět aktivně a při přesilové hře sahali po vedení, obrana bruslařů ovšem s vypětím všech sil soupeřův tlak přestála. Po kratším náporu hostí pokračovali Kladeňáci v náporu a nakonec byli odměněni! Brady Austin vypálil od modré čáry a Justin Peters měl zakrytý výhled – 3:2. Bruslaři domácí zatlačili při přesilové hře, Kladno ale srdnatě svůj náskok uhájilo a pojistit vedení mohl Jakub Strnad. V úniku však bekhendem přestřelil. Soupeř posléze odvolal brankáře, do větší možnosti už se ale nedostal. Kladno příkladně bránilo a udrželo naději do posledního kola!

Rytíři Kladno: Brízgala – Nash, Austin, Kehar, Lakos, Barinka, Zelingr, Zajíc – Jágr, Machač, Zikmund – Melka, Vampola, Strnad – Redlich, Stach, O’Donnell – Hajný, Kaut, Š. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
BK Mladá Boleslav: Peters – Hrbas, Ševc, Dlapa, Pláněk, Bernad, Fillman, Hrdinka – Skalický, Zbořil, Klepiš – Zohorna, Jeglič, Cienciala – Lunter, Bicevskis, Kašpar – Flynn, Najman, Stránský. Trenéři: Rulík, Patera.
Branky a nahrávky: 5. Redlich (O’Donnell, Nash), 35. Austin (Zikmund, Machač), 51. Austin (Machač) – 15. Kašpar (Pláněk, Klepiš), 26. Kašpar (Lunter). Třetiny: 1:1, 1:1, 1:0. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Střely na branku: 26:22. Rozhodčí: Pešina, Pražák – Pešek, Malý. Diváci: 4 960. Nejlepší hráči utkání: Brady Austin – Lukáš Kašpar.

Autor: Filip Ardon – Rytíři Kladno 1. zprávy

  Na rozdělovském věžáku vznikne ještě letos vyhlídka

 2. zprávy

  Během a procházkou pro miminka do dlaně můžete podpořit kladenskou nemocnici

 3. krimi

  V Kladně zmizelo ze sklepa elektrokolo, policie hledá svědky

 4. zprávy

  Sportovní areály města Kladna otevřely další sportoviště

 5. zprávy

  Nepodceňujte přezutí zimních pneumatik na letní

 6. krimi

  Anonym nahlásil bombu v budově kladenského soudu

 7. zprávy

  Slaný chce vybudovat kulturně-vzdělávací centrum a knihovnu, požádá o dotaci

 8. krimi

  V Kladně vyděsil pes mladou slečnu při venčení mazlíčka

 9. video

  Kladenská škole E. Beneše se přidala k výzvě Jerusalema Challenge

 10. zprávy

  Řidiči pozor! Ve středu jezděte s lehkou nohou. Policie bude měřit na 800 místech

 11. zprávy

  V Kačici se opět uhnízdili čápi, domovem je jim opravený komín

 12. zprávy

  Slánští zastupitelé rozhodli o budoucnosti městské plovárny

 13. krimi

  V Kladně si ke svému lupu vyhlédl zloděj stánek s občerstvením

 14. video

  Kladenská ZUŠ natočila prezentační videa – Žesťové nástroje

 15. krimi

  Krkavčí otec zapomněl, že má děti. Na alimentech dluží 69 tisíc

 16. zprávy

  Od června se v Kladně mění provozní doba na poštách

 17. foto

  FOTO: Rytíři neuspěli doma ani podruhé a do Jihlavy pojedou v těžké pozici

 18. foto

  Ve Slaném boural řidič čtyřkolky, se zraněním byl převezen do Motola

 19. krimi

  V kladenském Centralu kradl recidivista, byl přistižen při činu

 20. zprávy

  Středočeští školáci patří mezi nejlepší ve finanční gramotnosti