Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Sev.en Hockey Cup vyvrcholil na Kladně. Rytíři skončili třetí!

Úterý, 3. března 2020 07:40

Historicky první ročník mládežnického turnaje Sev.en Hockey Cup už zná jméno svého vítěze. Putovní pohár zvedli v neděli 1. března nad hlavu hokejisté HC Litvínov. Ti v bitvě za celkovým prvenstvím za sebou nechali tým PSG Berani Zlín. Třetí skončilo Kladno a čtvrtou příčku berou Pardubice.V rámci Sev.en Hockey Cup se konaly čtyři turnaje, které zpestřily běžný ligový ročník hráčů 9. tříd z Litvínova, Zlína, Pardubic a Kladna. Tedy z měst, ve kterých působí skupina Sev.en Energy. Celý projekt odstartoval turnajem 27. října v Litvínově. Poté se hrálo 17. listopadu v Pardubicích, 15. prosince ve Zlíně a 1. března na Kladně.

„Díky turnaji se nám podařilo dodat osvěžující energii mládežnickému hokeji. Kromě toho jsme zjistili, že energetika se hokeji v mnoha ohledech podobá. Tu nejcennější podobnost vidím v tom, že investice do budoucna se vždy vyplatí. Při této příležitosti zopakuji přání, které jsme měli už před začátkem turnaje – aby nezůstalo jen u prvního ročníku a u čtyř účastníků,“ říká mluvčí společnosti Sev.en Energy Gabriela Sáričková Benešová.

Právě až v posledním zmíněném turnaji se rozhodovalo o konečném pořadí týmů, které průběžně na všech čtyřech akcích sbíraly body do výsledné tabulky. Tu ovládl Litvínov s 25 body. Jen o bod méně měl druhý Zlín. Kladenský výběr získal bodů 14 a skončil tak třetí. Poslední Pardubice dosáhly na 9 bodů. Vedle vyhlašování cen za celkové umístění se předávaly také ceny za samotný kladenský turnaj. Ten ovládl Zlín, druzí byli domácí Rytíři, třetí Litvínov a čtvrté pardubické Dynamo.

Opomenuty nebyly ani individuální ocenění. Nejlepším gólmanem letošního ročníku Sev.en Hockey Cupu byl vyhlášen zlínský Tomáš Málek. Cena pro nejproduktivnějšího útočníka i obránce putovala do Litvínova – získal ji zadák Tomáš Zetek a forvard Dominik Čech. Nejlepším střelcem pak byl zlínský snajpr Adam Jecho.

Celá akce měla jen pozitivní ohlasy. „Moc se mi to líbilo. I na ten hokej se už dá na této úrovni koukat, ale já hlavně věřím, že i díky takovýmto projektům to bude hráče bavit, a že u hokeje zůstanou co nejdéle,“ řekl po vyhlášení vítězů Zbyněk Olmer, mediální zástupce Sev.en Energy. „Jsem moc rád, že se to takto povedlo zorganizovat. Turnaj hrají tradiční týmy, které vidíme i v mužské extralize, čímž je to zase o něco zajímavější. Líbilo se mi to,“ zhodnotil závěrečný hrací den Milan Nový, legenda českého hokeje, která předávala hráčům a týmům trofeje.

Sev.en Hockey Cup

První ročník Sev.en Hockey Cupu se konal v sezoně 2019/20 a do budoucna by měl v podobném duchu i pokračovat. Turnaj byl určený pro ročníky 2005 a mladší (9. třídy) a jednotlivé týmy mohou během turnaje využít i hráče z jiných klubů. Turnaj se hraje podle platných pravidel a směrnic ČSLH s tím, že herní čas je 3×15 minut. Týmy získávají body na jednotlivých turnajích, které se sčítají do celkové tabulky, ze které vzejde celkový vítěz.

Výsledky kladenského turnaje

  • Rytíři Kladno – PSG Berani Zlín 2:6
  • HC Litvínov – HC Dynamo Pardubice 5:4 (po nájezdech)
  • Rytíři Kladno – HC Dynamo Pardubice 7:2
  • PSG Berani Zlín – HC Litvínov 0:3
  • Rytíři Kladno – HC Litvínov 4:0
  • PSG Berani Zlín – HC Dynamo Pardubice 8:4

Celková tabulka Sev.en Hockey Cupu:

Umístění Tým Zápasy Body
1. Litvínov 12 25
2. Zlín 12 24
3. Kladno 12 14
4. Pardubice 12 9

Autor: Lukáš Jůdl – Rytíři Kladno