Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

V Kladně proběhlo vyhodnocení soutěže Kladenská veverka

Pondělí, 2. března 2020 07:20

V pátek 28. února proběhlo v kladenském kině Hutník vyhodnocení 31. ročníku mezinárodní dětské výtvarné, literární a fotografické soutěže Kladenská veverka.

V Kladně proběhlo vyhodnocení soutěže Kladenská veverka (Foto: Marek Procházka – KL)

Soutěž je realizována pod záštitou Magistrátu města Kladna a Středočeského kraje. Kladenská veverka je již tradičně zaměřena na ochranu přírody, životního prostředí ve vztahu k lokalitě, kde žijeme. Soutěž připravili Magistrát města Kladna, Krajský úřad Středočeského kraje, Naučné středisko ekologické výchovy Kladno – Čabárna, záchranná stanice AVES, Střední zdravotnická škola a VOŠZ Kladno, kino Hutník, zakladatel soutěže Jaroslav Fiala a výtvarný kroužek Zdeňka Kladno. Kurátorem celé soutěže je Přemysl Povondra, známý kladenský malíř, který se soutěži a práci s dětmi v oblasti výtvarného umění věnuje již mnoho let.

Do soutěže bylo přijato 5 100 prací, do užšího kola postoupilo 1 800 prací. Soutěž přišel podpořit mimo jiné i primátor města Kladna Dan Jiránek, který společně s Danielou Tomsovou, ředitelkou SZŠ a VOŠZ Kladno, popřáli vítězům.

Mezi vítěze jednotlivých kategorií patřila například Veronika Kratinová, která zvítězila v kategorii kresba, grafika a koláž, a Tereza Budilová, jež obsadila první příčku v kategorii Literární práce. Obě účastnice jsou žákyněmi Střední zdravotnické školy a VOŠZ Kladno.

Nesporným a potěšujícím faktem zůstává naplnění stěžejního smyslu celé soutěže – to, že mladí lidé si dokáží uvědomit význam ochrany přírody a její hodnotu pro Zemi i celé lidstvo. A také že dokáží své názory sdílet s ostatními v mnoha podobách.

Autor: Václav Vondrovský