Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Jak žijí vydry a bobři? Dozvíte se ve Sládečkově vlastivědném muzeu

Pondělí, 2. března 2020 07:00

Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně zve na interaktivní výstavu věnovanou přírodě. Návštěvníci se na ní dozvědí, jak žijí a proč jsou chránění vydra říční a bobr evropský. Vernisáž proběhne ve čtvrtek 5. března od 17 hodin, výstava potrvá do 31. května.

Jak žijí vydry a bobři? Dozvíte se ve Sládečkově vlastivědném muzeu (Foto: KL)

Výstava spojená z projektů „Čus vydrus!“ Českého nadačního fondu pro vydru v Třeboni a „Zaostřeno na bobra“ od Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Sylva Lunae představí dva druhy chráněných živočichů, které se postupně dostávají i do okolí Kladna.

Naučný a vtipný komiks od dětí z třeboňského přírodovědného kroužku ukáže život vydry říční – období mláďat, rozmnožování, přizpůsobení pobytu ve vodě, ale i zvířata a nástrahy, se kterými se vydra každodenně setkává. Druhá z výstav nabídne zajímavosti o bobřím jídelníčku, domově nebo rodině, ale také informace o výzkumu bobrů, jejich ochraně a rozšíření v České republice. Obě výstavy doplní četné vycpaniny z muzejních sbírek, a to jak vydry s bobrem, tak i zvířat, která jsou s nimi příbuzná. Chybět nebude ani ukázka ohlodaného stromu a zábavné úkoly pro děti.

Autor: (jk)