Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Rytíři berou tři body! Adam Brízgala vychytal Kometu

Neděle, 1. března 2020 18:08

Rytíři porazili brněnskou Kometu 2:1 a dál zůstávají ve hře o udržení v nejvyšší soutěži. Kladno se muselo popasovat s nečekanou změnou na brankářském postu, která se odehrála těsně před zápasem, a s Adamem Brízgalou mezi třemi tyčemi dokráčelo pro neskutečně důležité tři body. Mladý gólman zapsal první kariérní vítězství v extralize v klíčovém momentu!

Rytíři berou tři body! Adam Brízgala vychytal Kometu (Foto: Ivo Dostál)

Kladno vstupovalo do extrémně důležitého souboje s nezkušenou gólmanskou dvojicí Adam Brízgala – David Stahl, přičemž první jmenovaný si v brance od úvodu nemohl stěžovat na nedostatek práce. Kometa totiž začala aktivně a na Rytířích bylo patrné, že si uvědomovali vážnost situace. Skóre se poprvé měnilo v osmé minutě, kdy domácí využili přesilovou hru dost „nepřesilovkovým“ způsobem. Peter Mueller nic nevymýšlel, nabruslil do pásma, využil nedůrazu kladenské obrany a poslal puk mezi Brízgalovy betony – 1:0. To Rytíři se svými početními výhodami nakládali velmi špatně a do největší šance se dostali při vyrovnaném počtu hráčů na ledě. David Stach vymyslel chytrou přihrávku na druhý kruh, jeho spoluhráč ale pobídku nevyužil a dovolil zazářit Karlu Vejmelkovi.

Ve druhé části se obraz hry příliš nezměnil. Mužstva proti sobě chvíli stanula ve čtyřech proti čtyřem, ani netradiční počet hráčů na ledě však změnu skóre nepřinesl. Čísla na kostce se tak měnila až po příslovečném „nedáš – dostaneš“. Adam Brízgala v polovině utkání zlikvidoval obrovskou šanci Komety a jen o chvíli později projel brněnskou obranou Brendan O’Donnell, který zamířil naprosto přesně – 1:1. Kladeňáci posléze čelili pořádnému tlaku domácích, vše ovšem díky skvělému Brízgalovi zvládli. V poslední minutě se tak dostala ke slovu první lajna Rytířů, Vejmelka ale v jednu chvíli zastavil zakončení do odkryté klece a udržel nerozhodný stav.

Ve třetí třetině už bylo jasné, že to bude pořádné drama, které bude moci rozhodnout každá akce. Kladeňáci byli po většinu času pod obrovským tlakem a k tomu přispívali ještě svými častými vyloučeními. Z ojedinělé akce pak ujel do útoku Ladislav Zikmund a překonal brněnského gólmana – 1:2. Kometa posléze vrhla všechny síly do útoku a tlačila se za vyrovnáním. Za tím účelem v závěru i odvolala gólmana, o výhodu se ale připravila vlastním faulem. Rytíři tak oslavili neskutečně důležité tři body a dál jsou v boji o udržení.

HC Kometa Brno: Vejmelka – Baranka, Němec, Pyrochta, Bartejs, Gulaši, Svozil, Mlčák – Zaťovič, Holík, Mueller – Červený, Plekanec, Erat – Stránská, Rákos, Vincour – Kunc, Brabenec, Svoboda. Trenéři: Zábranský, Horáček, Pokorný, Bělohlav.
Rytíři Kladno: Godla – Nash, Austin, Kehar, Lakos, Barinka, Zelingr, Zajíc – Jágr, Stach, Zikmund – Melka, Vampola, Strnad – Redlich, Machač, O’Donnell – Hajný, Kaut, Š. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
Branky a nahrávky: 8. Mueller (Holík, Zaťovič) – 31. O’Donnell (Austin), 46. Zikmund (Jágr, Stach). Třetiny: 1:0, 0:1, 0:1. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Střely na branku: 28:27. Rozhodčí: Hejduk, Kubičík – Bryška, Rampír. Diváci: 7700. Nejlepší hráči utkání: Karel Vejmelka – Adam Brízgala.

Autor: Filip Ardon – Rytíři Kladno