Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
 • SAMK
 • Práce ve Slaném
 • Teplárna Kladno

Rytíři berou tři body! Adam Brízgala vychytal Kometu

Neděle, 1. března 2020 18:08

Rytíři porazili brněnskou Kometu 2:1 a dál zůstávají ve hře o udržení v nejvyšší soutěži. Kladno se muselo popasovat s nečekanou změnou na brankářském postu, která se odehrála těsně před zápasem, a s Adamem Brízgalou mezi třemi tyčemi dokráčelo pro neskutečně důležité tři body. Mladý gólman zapsal první kariérní vítězství v extralize v klíčovém momentu!

Rytíři berou tři body! Adam Brízgala vychytal Kometu (Foto: Ivo Dostál)

Kladno vstupovalo do extrémně důležitého souboje s nezkušenou gólmanskou dvojicí Adam Brízgala – David Stahl, přičemž první jmenovaný si v brance od úvodu nemohl stěžovat na nedostatek práce. Kometa totiž začala aktivně a na Rytířích bylo patrné, že si uvědomovali vážnost situace. Skóre se poprvé měnilo v osmé minutě, kdy domácí využili přesilovou hru dost „nepřesilovkovým“ způsobem. Peter Mueller nic nevymýšlel, nabruslil do pásma, využil nedůrazu kladenské obrany a poslal puk mezi Brízgalovy betony – 1:0. To Rytíři se svými početními výhodami nakládali velmi špatně a do největší šance se dostali při vyrovnaném počtu hráčů na ledě. David Stach vymyslel chytrou přihrávku na druhý kruh, jeho spoluhráč ale pobídku nevyužil a dovolil zazářit Karlu Vejmelkovi.

Ve druhé části se obraz hry příliš nezměnil. Mužstva proti sobě chvíli stanula ve čtyřech proti čtyřem, ani netradiční počet hráčů na ledě však změnu skóre nepřinesl. Čísla na kostce se tak měnila až po příslovečném „nedáš – dostaneš“. Adam Brízgala v polovině utkání zlikvidoval obrovskou šanci Komety a jen o chvíli později projel brněnskou obranou Brendan O’Donnell, který zamířil naprosto přesně – 1:1. Kladeňáci posléze čelili pořádnému tlaku domácích, vše ovšem díky skvělému Brízgalovi zvládli. V poslední minutě se tak dostala ke slovu první lajna Rytířů, Vejmelka ale v jednu chvíli zastavil zakončení do odkryté klece a udržel nerozhodný stav.

Ve třetí třetině už bylo jasné, že to bude pořádné drama, které bude moci rozhodnout každá akce. Kladeňáci byli po většinu času pod obrovským tlakem a k tomu přispívali ještě svými častými vyloučeními. Z ojedinělé akce pak ujel do útoku Ladislav Zikmund a překonal brněnského gólmana – 1:2. Kometa posléze vrhla všechny síly do útoku a tlačila se za vyrovnáním. Za tím účelem v závěru i odvolala gólmana, o výhodu se ale připravila vlastním faulem. Rytíři tak oslavili neskutečně důležité tři body a dál jsou v boji o udržení.

HC Kometa Brno: Vejmelka – Baranka, Němec, Pyrochta, Bartejs, Gulaši, Svozil, Mlčák – Zaťovič, Holík, Mueller – Červený, Plekanec, Erat – Stránská, Rákos, Vincour – Kunc, Brabenec, Svoboda. Trenéři: Zábranský, Horáček, Pokorný, Bělohlav.
Rytíři Kladno: Godla – Nash, Austin, Kehar, Lakos, Barinka, Zelingr, Zajíc – Jágr, Stach, Zikmund – Melka, Vampola, Strnad – Redlich, Machač, O’Donnell – Hajný, Kaut, Š. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
Branky a nahrávky: 8. Mueller (Holík, Zaťovič) – 31. O’Donnell (Austin), 46. Zikmund (Jágr, Stach). Třetiny: 1:0, 0:1, 0:1. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Střely na branku: 28:27. Rozhodčí: Hejduk, Kubičík – Bryška, Rampír. Diváci: 7700. Nejlepší hráči utkání: Karel Vejmelka – Adam Brízgala.

Autor: Filip Ardon – Rytíři Kladno 1. krimi

  Park Trilobit v Rabasovce posloužil výtržníkům jako boxerský ring

 2. sport

  Předextraligová tour nebude jen o hokeji: V Berouně i Příbrami bohatý program ve fanzoně!

 3. zprávy

  Martina Březinová z Velké Dobré uspěla na evropské zmrzlinářské soutěži

 4. pozvánka

  Tip na výlet na Kladensku a Slánsku: Oslí stezka

 5. krimi

  Perspektivní zaměstnání: Policista ve Středočeském kraji

 6. krimi

  Kladenští strážníci vypátrali pachatele, který se chtěl vloupat do tetovacího salónu

 7. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Buče, chcete ho?

 8. zprávy

  Šestnáctý ročník Skutečné ligy pro amatérské kapely právě začal

 9. zprávy

  SAMK nechaly udělat ve Vrapicích nový povrch na víceúčelovém hřišti

 10. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Bosse, chcete ho?

 11. zprávy

  V Kladně můžete podstoupit PCR testy zcela zdarma

 12. krimi

  V Kladně u nemocnice napadla Romka bezbrannou ženu

 13. sport

  Jágr sehnal klubu dalšího partnera. Tím je společnost Metta

 14. pozvánka

  Tip na výlet na Kladensku a Slánsku: CHKO Křivoklátsko

 15. kultura

  V Kladně se po třech letech předvedou Tata Bojs

 16. pozvánka

  Zoopark Zájezd bude o víkendu patřit dětem a adoptivním rodičům

 17. krimi

  Skupina výtržníků ve Slaném brutálně napadla a okradla mladíka

 18. pozvánka

  Tip na výlet na Kladensku a Slánsku: Vodní park Čabárna

 19. sport

  Hvězdná posila Kanonýrů. Do Kladna přichází šampion Tomáš Chroust

 20. krimi

  Žena z Kladna odvážela ukradené lešení v nákupním vozíku