SAMK TV Měsíční Kladno
ČSAD KLADNO KLAPOD
 • KLAPOD
 • Restaurace Sleťák
 • SOU a SOŠ Kladno

Rytíři berou tři body! Adam Brízgala vychytal Kometu

Neděle, 1. března 2020 18:08

Rytíři porazili brněnskou Kometu 2:1 a dál zůstávají ve hře o udržení v nejvyšší soutěži. Kladno se muselo popasovat s nečekanou změnou na brankářském postu, která se odehrála těsně před zápasem, a s Adamem Brízgalou mezi třemi tyčemi dokráčelo pro neskutečně důležité tři body. Mladý gólman zapsal první kariérní vítězství v extralize v klíčovém momentu!

Rytíři berou tři body! Adam Brízgala vychytal Kometu (Foto: Ivo Dostál)

Kladno vstupovalo do extrémně důležitého souboje s nezkušenou gólmanskou dvojicí Adam Brízgala – David Stahl, přičemž první jmenovaný si v brance od úvodu nemohl stěžovat na nedostatek práce. Kometa totiž začala aktivně a na Rytířích bylo patrné, že si uvědomovali vážnost situace. Skóre se poprvé měnilo v osmé minutě, kdy domácí využili přesilovou hru dost „nepřesilovkovým“ způsobem. Peter Mueller nic nevymýšlel, nabruslil do pásma, využil nedůrazu kladenské obrany a poslal puk mezi Brízgalovy betony – 1:0. To Rytíři se svými početními výhodami nakládali velmi špatně a do největší šance se dostali při vyrovnaném počtu hráčů na ledě. David Stach vymyslel chytrou přihrávku na druhý kruh, jeho spoluhráč ale pobídku nevyužil a dovolil zazářit Karlu Vejmelkovi.

Ve druhé části se obraz hry příliš nezměnil. Mužstva proti sobě chvíli stanula ve čtyřech proti čtyřem, ani netradiční počet hráčů na ledě však změnu skóre nepřinesl. Čísla na kostce se tak měnila až po příslovečném „nedáš – dostaneš“. Adam Brízgala v polovině utkání zlikvidoval obrovskou šanci Komety a jen o chvíli později projel brněnskou obranou Brendan O’Donnell, který zamířil naprosto přesně – 1:1. Kladeňáci posléze čelili pořádnému tlaku domácích, vše ovšem díky skvělému Brízgalovi zvládli. V poslední minutě se tak dostala ke slovu první lajna Rytířů, Vejmelka ale v jednu chvíli zastavil zakončení do odkryté klece a udržel nerozhodný stav.

Ve třetí třetině už bylo jasné, že to bude pořádné drama, které bude moci rozhodnout každá akce. Kladeňáci byli po většinu času pod obrovským tlakem a k tomu přispívali ještě svými častými vyloučeními. Z ojedinělé akce pak ujel do útoku Ladislav Zikmund a překonal brněnského gólmana – 1:2. Kometa posléze vrhla všechny síly do útoku a tlačila se za vyrovnáním. Za tím účelem v závěru i odvolala gólmana, o výhodu se ale připravila vlastním faulem. Rytíři tak oslavili neskutečně důležité tři body a dál jsou v boji o udržení.

HC Kometa Brno: Vejmelka – Baranka, Němec, Pyrochta, Bartejs, Gulaši, Svozil, Mlčák – Zaťovič, Holík, Mueller – Červený, Plekanec, Erat – Stránská, Rákos, Vincour – Kunc, Brabenec, Svoboda. Trenéři: Zábranský, Horáček, Pokorný, Bělohlav.
Rytíři Kladno: Godla – Nash, Austin, Kehar, Lakos, Barinka, Zelingr, Zajíc – Jágr, Stach, Zikmund – Melka, Vampola, Strnad – Redlich, Machač, O’Donnell – Hajný, Kaut, Š. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
Branky a nahrávky: 8. Mueller (Holík, Zaťovič) – 31. O’Donnell (Austin), 46. Zikmund (Jágr, Stach). Třetiny: 1:0, 0:1, 0:1. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Střely na branku: 28:27. Rozhodčí: Hejduk, Kubičík – Bryška, Rampír. Diváci: 7700. Nejlepší hráči utkání: Karel Vejmelka – Adam Brízgala.

Autor: Filip Ardon – Rytíři Kladno 1. zprávy

  Střednědobý strategický plán Města Slaný 2035 , zapojte se do jeho tvorby

 2. kultura

  Výstava v kladenské Galerii Cyrila Boudy je poctou Antonínu Raymondovi

 3. info z radnice

  Aktuální změna v uzavírkách ulic Kladna

 4. krimi

  Kladenští strážníci pomohli zadržet dalšího opilce za volantem, díky kamerovému systému

 5. krimi

  Pomozte v pátrání po zmizelých osobách, shánějí je příbuzní i policie

 6. zprávy

  S postupující opravou železniční trati budou uzavřeny ulice v Kladně

 7. info z radnice

  „Klapod“ je nový podcast Kladna, seznámí vás se zajímavými osobnostmi

 8. zprávy

  SOŠ a SOU Kladno Dubská dostane od Kraje 900 000 korun

 9. info z radnice

  Slaný získalo dotaci na novou kameru, pomáhá v sídlišti Na Dolíkách

 10. zprávy

  Uherský býk do Slaného přilákal tisíce lidí

 11. sport

  První porážka v lize. Kanonýři doma nestačili na Znojmo

 12. pozvánka

  Muzejnice Hana doporučuje kam ve Slaném zajít za zábavou a poučením

 13. pozvánka

  Vlastivědné muzeum ve Slaném zahajuje v úterý svou koncertní sezonu

 14. zprávy

  Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům

 15. krimi

  Kladenské policie hledá agresora snědé pleti, incident se stal na Sletišti

 16. zprávy

  Kraj rozdělí sedm milionů mezi 15 azylových domů

 17. sport

  Podpořte Kanonýry Kladno už dnes v zápasu proti Znojmu

 18. krimi

  Poznáváte muže na fotografii, oznamte to policii

 19. info z radnice

  Přechod na nový informační systém na jeden den uzavře Magistrát v Kladně

 20. krimi

  Slánský strážník pomohl zadržet hledanou osobu ve svém volnu