• Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném

Volejbalisté Kladna neuhráli proti Budějovicím ani set

Neděle, 1. března 2020 09:00

Volejbalisté Kladna podlehli na domácí palubovce Českým Budějovicím 0:3 na sety a dvě kola před koncem opět vypadli z elitní šestky, která postupuje přímo do play off.

Volejbalisté Kladna neuhráli proti Budějovicím ani set (Foto: KL)

Oba týmy se utkaly už v minulém týdnu, kdy si to rozdaly v repríze loňského pohárového finále. Kladeňáci tehdy uspěli až ve třetí sadě, na další zdramatizování už ale nedosáhli a po porážce 1:3 brali stříbro. V sobotu odpoledne tak měli o extra motivaci proti Českým Budějicím postaráno. Odvetu ale bohužel nezvládli.

Orli vstoupili do zápasu aktivně a po většinu prvního setu se drželi ve vedení, které bylo místy až čtyřbodové. Soupeř však postupně stahoval a rázem to bylo 20:20. Jihostroj posléze už domácí do vedení nepustil a úvodní sada skončila výsledkem 23:25.

To druhá hra už měla o poznání jednoznačnější průběh. Prvních pět míčů, pět bodů pro hosty. Domácí vstup do setu vůbec nezvládli, a byť ještě dokázali snížit i na jednobodový rozdíl, prohráli s odstupem sedmi bodů 18:25.

Zásadní rozdíl oproti pohárovému zápasu přišel ve třetí sadě. Tentokrát totiž Kladno nedokázalo zápas protáhnout. Domácí jen jednou jedinkrát vedli – konkrétně za stavu 13:12. Jinak si ale České Budějovice svoje vedení zkušeně hlídaly a třetí sada skončila výsledkem 22:25.

Kladno je tak po dvaceti odehraných kolech v tabulce extraligy až sedmé, což by znamenalo, že by orli museli hrát předkolo play off, kterému se chtěli vyhnout. České Budějovice se naopak přiblížily na pětibodový rozdíl k prvnímu Karlovarsku. Předposlední duel základní části odehraje Kladno v sobotu 7. 3. od 17 hodin ve Zlíně.

Kladno volejbal cz – VK Jihostroj České Budějovice 0:3

Sety: 23:25, 18:25, 22:25.