Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Kletba prolomena! Rytíři udolali Spartu a po jedenácti porážkách okusili vítězství

Čtvrtek, 27. února 2020 20:37

Naděje žije! Rytíři porazili pražskou Spartu 4:2 a po jedenácti zápasech poznali chuť vítězství! Bodově se tak dotáhli na Pardubice, které budou dohrávat 49. kolo v pátek. Kladeňáci neměli špatný vstup do utkání a po brance Tomáše Redlicha šli do vedení. Po obratu sparťanů vyrovnával Ladislav Zikmund, ve třetí části definitivně rozhodl o vítězi legendární Jaromír Jágr a odkrytou klec v závěru trefil André Lakos. Kladno tak opět zvýšilo svoji naději na záchranu v nejvyšší soutěži.

Foto: Jiří Hokův – Studio Fabrika

Úvodní část nabídla vyrovnanou hru a do vedení se mohl urvat kterýkoliv z týmů. Skóre se ale nakonec měnilo až tři a půl minuty před koncem. Patrik Machač dobře zavezl puk až za branku, Brendan O’Donnell našel zpětnou přihrávkou rozjetého Tomáše Redlicha a ten zacílil naprosto přesně – 1:0. Hned se však bohužel projevilo kladenské prokletí posledních zápasů. Neuběhla ještě ani minuta a bylo srovnáno. André Lakos propadl u mantinelu a po krásné souhře hostí zakončoval Jan Buchtele do prázdné branky – 1:1.

Vstup do druhého dějství Rytířům nevyšel. Kladno začalo hodně vlažně a Sparta měla tlak, domácí však krizovou chvíli přestáli. Skóre se tak opět měnilo až po hodně nenápadné akci. Jan Buchtele posunul puk z pravé strany před brankoviště a Denis Godla si kotouč nešťastně srazil do sítě – 1:2. Rytíři posléze naložili špatně s početní výhodou, z neúspěchu se ale poučili a při druhé přesilovce už udeřili! Brady Austin vypálil tvrdě od modré a před brankou tečoval puk do sítě nadskakující Ladislav Zikmund – 2:2.

Třetí část ale bohužel pro domácí začala opět aktivní hrou Sparty. Před brankou z toho vznikl pořádný zmatek, ze kterého puk doklouzal až do kladenské branky. Rozhodčí se ovšem došli poradit s kolegou u videa a po krátkém rozhovoru ukázali jasný verdikt – branka neplatí, kotouč byl kopnutý. Kladno se opět odrazilo k lepším výkonům, což nakonec proměnil ve vedoucí branku ten nejpovolanější ze všech! Jaromír Jágr vyjel zpoza klece a zametl puk za Machovského záda – 3:2. Hosté v závěru zkusili risk bez gólmana, prosadit už se ovšem nedokázali. V obranném pásmu naopak nabral kotouč André Lakos a trefil odkrytou klec – 4:2.

Rytíři Kladno: Godla – Nash, Austin, Kehar, Lakos, Barinka, Zelingr, Zajíc – Jágr, Stach, Zikmund – Melka, Vampola, Strnad – Redlich, Machač, O’Donnell – Hajný, Kaut, Š. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
HC Sparta Praha: Machovský – Dvořák, Jurčina, Košťálek, Poizl, Kalina, Blain – Rousek, Sukel, Řepík – Buchtele, Pech, Forman – Říčka, Růžička, Kudrna – Dvořáček, Smejkal, Vitouch – Pšenička. Trenéři: Hořava, Jandač.
Branky a nahrávky: 17. Redlich (O’Donnell, Machač), 37. Zikmund (Austin, Vampola), 52. Jágr (Machač, Redlich), 60. Lakos – 18. Buchtele (Forman, Pech), 29. Buchtele (Forman, Dvořák), 43. . Třetiny: 1:1, 1:1, 2:0. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. Střely na branku: -:-. Rozhodčí: Jeřábek, Úlehla – Brejcha, Jelínek. Diváci: 5 042. Nejlepší hráči utkání: Jaromír Jágr – Jan Buchtele.

Autor: Filip Ardon – Rytíři Kladno