Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Trash Hero Kladno pořádá letošní první úklid u rozdělovské Energie

Čtvrtek, 27. února 2020 07:40

Organizace Trash Hero každoročně pořádá dobrovolnické úklidy v různých kladenských lokalitách. Loni se uklízecí čety vydaly například do lesoparku k zimáku nebo prošly kolem železniční trasy na Ostrovci. Letos začnou v neděli 1. března u rozdělovské Energie.

Trash Hero Kladno pořádá letošní první úklid u rozdělovské Energie (Foto: Trash Hero Kladno)

Místní buňka mezinárodního dobrovolnického ekologického projektu Trash Hero, vedená Jiřím a Michaelou Vojtíškovými, už v Kladně sesbírala přes 700 kilogramů odpadu. Do úklidových akcí se zapojilo celkem na šest desítek hrdinů, další snad přibudou letos. První akce čeká dobrovolníky za Špajzíkem kolem plotu Energie, kam vítr zavál hromadu odpadků.

„A jelikož by tam zůstala již navždy, tak to tak nenecháme a nepořádek sesbíráme. V neděli 1. března velmi rádi uvítáme všechny známé i neznámé tváře. Vzhledem k danému terénu si vezměte pořádné boty, teplou bundu a nezapomeňte dobrou náladu. My navíc přineseme pytle a rukavice. Později příchozí či bloudící volejte 602 119 564. Odvoz pytlů zajistí Město Kladno, kterému tímto děkujeme. Sraz je ve 13:50 hodin za Špajzíkem přímo pod žlutou vlajkou. Pivo či grog je dovoleno požít před, při a kdo bude chtít, tak i po akci v blízké hospůdce U Parlamentu,“ vzkazují kladenští Trash Heroes.

Trash Hero je mezinárodní dobrovolnický projekt, který vznikl v roce 2013 na popud několika cestovatelů, mimo jiné i Čecha Jana Bareše. Z lokálního projektu na ostrůvku Koh Lipe se vyvinulo celosvětové ekologické hnutí, které v současnosti působí ve 12 státech napříč Asií, Evropou a Amerikou. V České republice Trash Hero působí od roku 2016 a v současnosti má základny už v 18 městech včetně Kladna.

Autor: (jk)