Teplárna Kladno Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Juniorům začíná play off, v předkole narazí na Vary. Jak sérii vidí trenér Buk?

Čtvrtek, 27. února 2020 07:50

A-tým vstoupí do play off až za jedenáct dní, juniorka Kanonýrů však klíčovou vyřazovací část rozehraje už tento víkend. V předkole play off, ve kterém jde o postup do osmifinále ligy, se utká s Karlovými Vary. Série se hraje na dvě vítězství, Kanonýři začínají v sobotu doma (13:30), v neděli vyráží k odvetě na západ Čech a případný rozhodující duel by se hrál v polovině příštího týdne zase v kladenské hale BIOS. „Mít výhodu domácího prostředí může v tak krátké sérii hrát velkou roli,“ říká kouč juniorky Kanonýrů Jan Buk.

Juniorům začíná play off, v předkole narazí na Vary. Jak sérii vidí trenér Buk? (Ilustrační foto: Kanonýři Kladno)

Jak byste zhodnotil základní část?

V první fázi se bojovalo o to, kdo se dostane do elitní dvanáctky, což se nám nakonec nepodařilo, protože jsme vypadli v kvalifikaci s Libercem (z této dvanáctky teď prvních osm postoupilo rovnou do osmifinále, zbylé čtyři týmy čeká předkolo jako Kladno). Hráli jsme 1. ligu západ (druhý výkonnostní koš), kde jsme nakonec skončili na druhém místě. O první příčku, ke které nám chyběly dva body, nás připravily zbytečné zbytečné ztráty s týmy, které byly v tabulce výrazně pod námi. Naopak se nám celkem dařily zápasy se silnějšími soupeři, kde platilo, že čím lepší soupeř byl, tím byl lepší i náš výkon.

Už v polovině ledna přišel první dílčí úspěch sezony, když hned pětice vašich hráčů byla součástí týmu Středočeského kraje, který triumfoval na celostátním turnaji regionálních výběrů.

Jsem moc rád, že se jim takový úspěch povedl. Ti hráči, kteří se na vítězství podíleli, jsou klíčoví v dorostu i juniorech a turnaj se na nich pozitivně projevil. Dodal jim další chuť do florbalu a cítím z nich ještě větší zápal něco s Kladnem dokázat. Úspěch pro ně nebyl uspokojením, že by si řekli, máme splněno, ale nakoplo je to správným směrem do zbytku sezony.

Oni také trénují s A-týmem, byť kvůli věku za něj ještě nemohou hrát. I to se pozitivně projevuje na juniorském týmu, že?

Ano. Je to další velké plus, když mají možnost trénovat se silnější skupinou. Zase zažívají úplně jiné pocity, když to není jen o tom, že jim všechno vychází, ale nastavuje jim to zrcadlo o jejich výkonnosti. V něm vidí, že je pořád před nimi dost práce.

Zároveň teď můžete využít z A-týmu, který má o víkendu volno, útočníky Nováka a Jandu. Třeba Dominik Janda dal v šesti zápasech za juniorku dvanáct branek, takže to mohou být klíčové posily.

Není to jenom o jejich bodech, ale pomáhají táhnout tým i morálně. Oba kluci jsou poctiví ve svém přístupu, tým to ví, a i když s námi nemají odehráno tolik, vždycky přinesou něco navíc. A tým je plně respektuje.

V předkole vás čekají Karlovy Vary, které jste už v sezoně ze čtyř zápasů třikrát porazili. Co čekáte od série?

I Vary mají výrazné individuality, z nichž někteří už pravidelně nastupují za A-tým. Ty si budeme muset pohlídat. Zároveň se musíme co nejvíce přibližovat našemu standardu a hrát tak, jak umíme. Na druhou stranu ve Varech jsou parkety, na kterých se nikomu nehraje dobře. Ale musíme využít výhody domácího prostředí. Chceme postoupit, abychom si zahráli s týmy, které jsme celou sezonu nepotkávali.

Autor: Robert Sára