Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Divadlo Lampion zve na koncert historických jazzovek

Čtvrtek, 27. února 2020 07:00

Bohemian Jazz Guitars Tribute, to je akce, která se bude konat v Divadle Lampion. Netradiční kombinace výstavy, koncertu a představení knihy, která vznikla převážně v Kladně, se uskuteční v úterý 3. března.

Divadlo Lampion zve na koncert historických jazzovek (Foto: KL)

Netradiční kombinace výstavy, koncertu a představení jedinečné knihy, která velkou částí vznikla na Kladně. Všechny tři složky programu spojují československé jazzové kytary vyráběné v 30. až 60. letech 20. století v západočeském Schönbachu (dnešních Lubech), jejichž zapomenutý příběh představuje projekt Bohemian Jazz Guitars Tribute. Po více než 20 letech pátrání získala pohnutá historie československých jazzovek jasné kontury – a nejlepší z nich i svůj zvuk.

V rámci večera zahrají na vybrané historické kytary zkušený jazzman Marek Rejhon a mandolinista Tomáš Dvořák jazzové hity z doby, kdy byly kytary vyrobeny. V netradičních, velmi současných aranžích se tak představí zlatý fond české jazzové písně. Jako hosté vystoupí Luboš Novotný a Libor Šmoldas.

Koncert se koná v úterý 3. března, začíná v 19 hodin. Od 18 hodin mu bude předcházet prezentace historických nástrojů. Konec akce je naplánován na 21. hodinu.

Vstupenky můžete zakoupit ZDE:

Autor: (red)