Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Zloději o víkendu vykradli dvě kročehlavské hospody

Středa, 26. února 2020 07:10

Do baru v Holandské a restaurace v Polské ulici se během uplynulého víkendu vloupali neznámí zloději. V prvním případě brali tržbu v hotovosti, ve druhém cigarety za více než sedm tisíc korun. Policisté žádají případné svědky o pomoc s pátráním.

Zloději o víkendu vykradli dvě kročehlavské hospody (Ilustrační foto: KL)

V sobotu 22. února mezi druhou a třetí hodinou ranní přelezl neznámý zloděj zeď dvora za restaurací sídlící v Polské ulici v Kročehlavech. Vylezl na nákladovou rampu, kam si pod okno přistavil několik plastových přepravek, po nichž vylezl, okno vytlačil a protáhl se do kuchyně restaurace. Přes ní prošel k výčepu a za barem vypáčil dřevěné skříňky, z nichž sebral několik kartonů cigaret v celkové hodnotě přibližně sedm a půl tisíce korun. Z provozovny zřejmě utekl stejnou cestou, kudy se dostal dovnitř.

Zřejmě v noci ze soboty na neděli, přesněji v době od večerních deseti hodin 22. února do odpolední půl jedné dne následujícího, vnikl bez jakéhokoliv poškození vstupních dveří do baru v Holandské ulici zloděj, který zamířil rovnou za bar, z pod kterého si vzal celkem šest a půl tisíce korun v hotovosti, která byla uložena v kasírce. Vytržením z napájení a přeštípnutím kabelu pak poškodil kamerový systém, čímž způsobil škodu za dalších pět tisícovek, a nepozorovaně zase zmizel.

„Kladenští policisté po pachatelích pátrají a vyzývají případné svědky událostí, aby jakékoli informace, které by mohly vést k dopadení pachatelů, sdělili na bezplatnou telefonní linku 158,“ vzkázala policejní mluvčí Michaela Richterová.

Autor: (jk)