Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Město Kladno díky loňským setkání s občany sesbíralo stovky podnětů

Úterý, 25. února 2020 06:00

Také v roce 2020 se kladenští představitelé vydají osobně do všech čtvrtí města na Setkáních s občany. Projekt přímé komunikace o rozvoji jednotlivých lokalit a sbírání podnětů přímo v terénu zahájilo vedení Kladna v loňském roce. Sesbíralo stovky podnětů.

Město Kladno díky loňským setkání s občany sesbíralo stovky podnětů (Ilustrační foto: KL)

V loňském roce uskutečnila kladenská radnice zhruba tři desítky Setkání s občany. Diskutovalo se v různých částech města od Vrapic až po Rozdělov, od Oázy po Vyhaslé. „Na setkáních jsme shromáždili téměř sedm stovek podnětů od občanů. Nejvíce se jich sešlo v oblasti dopravy od značení vodorovného i svislého parkování až po požadavky na dílčí nebo celkové opravy ulic a chodníků. Obratem jsme začali pracovat na jejich vyřešení,“ informoval radní pro rozvoj Lukáš Hanes a dodal: „Z požadavků je více než třetina již hotova, například odstranění pergoly v parku naproti nemocnici, opraveny lavičky a hřiště u Kročehlavského rybníka, nově je instalován moderní kamerový systém na křižovatce Lidická a Ininova, odstraněny nefunkční sloupy v Motyčíně a v parku Lesík, upraveno kontejnerové stání v ulici Josefa Čapka, nově jsou instalovány lavičky na cestě od autobusové zastávky Kladno Ostrovec nebo na spojovací komunikaci mezi ul. Pod Hájem a Vojtěcha Dundra a mnohé další.“ S veškerými informacemi ze setkání je možné se seznámit na webových stránkách města, kde jsou zveřejněny zápisy pod dlaždicí Rozvoj města a setkání s občany.

Sérii setkání v jednotlivých čtvrtích v tomto roce město zopakuje. „Pro rychlejší časový průběh některé lokality spojíme. Pro odbornější diskuzi přivedeme na setkání i vedoucí odborů. Kromě obecných setkání se sbíráním podnětů budeme i letos organizovat prezentace a debaty s architekty a projektanty nad konkrétními projekty rozvoje lokalit. Takto jsme se loni sešli například nad Bukovou, rozdělovským sídlištěm nebo nad plánem pro okolí Bajkalu,“ připomněla Anna Gamanová, předsedkyně Výboru pro rozvoj, územní plánování a dopravu a dodala: „Uvítáme zpětnou vazbu a nápady, jak komunikaci občanů a úřadu zefektivnit, co sama veřejnost oceňuje a co naopak nefunguje.“

Místo černých skládek hlídá mobilní kamera

Vedle podnětů ze setkání město od loňského října sbírá návrhy obyvatel na zlepšení veřejných prostranství také na online T-mapě na webových stránkách města. Dosud se jich sešlo přes 1100 a uvádí je v život nová koordinátorka, která na nich pracuje společně s jednotlivými odbory magistrátu. Z těchto podnětů je hotovo například nové osvětlení přechodu v ulicích Milady Horákové a Billundská, opravena propadlá vozovka nebo dlažba v ulicích Míru, B. Kouby, Ukrajinská, Vodárenská či. Školská. Město řeší i náročnou problematiku černých skládek, které patří mezi časté připomínky občanů. Nově například hlídá prostor u Zahradní ulice, kam lidé často odhazují odpad, mobilní kamerový bod.

Na všech dosavadních setkáních mohli občané také vyplnit dotazník, nechat na sebe kontakt, a získávat tak zpětnou vazbu a informace o dalších akcích města osobně. „Dotazníky fungovaly po celý rok 2019 a nyní je budeme vyhodnocovat,“ uvedla koordinátorka pro oblast rozvoje Magdalena Kolářová.

Nejbližší Setkání s občany:

26. února, ZŠ Norská, 17.00

Studie Bajkal

Představení dopracované studii budoucí podoby veřejného prostranství v okolí Bajkalu.

Autor: (kh)