Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Kladensko znovu potrápil silný vítr, napilno měli hasiči i strážníci

Úterý, 25. února 2020 05:40

Silný vítr z neděle na pondělí si jen na Kladensku vyžádal více než dvě desítky výjezdů hasičů, ale i několik zásahů kladenské městské policie. Nejčastěji se posádky potýkaly s popadanými stromy či střešními taškami. Všechny incidenty se naštěstí obešly bez zranění.

Kladensko znovu potrápil silný vítr, napilno měli hasiči i strážníci (Foto: KL)

Kladenští strážníci měli napilno hlavně v neděli, kdy vyjížděli do Smečenské ulice, kde napříč vozovkou padl zlomený smrk. O několik hodin později zase jiná hlídka vyjížděla do Vařšavské ulice, kde ze střechy domu spadlo několik střešních tašek na chodník a do vozovky. Velké kusy strážníci odstranili, chodník obehnali výstražnou páskou a vyrozuměli majitele poškozeného domu. Další hlídka pak usměrňovala pohyb chodců poté, co se ze střechy jednoho z domů na pěší zóně uvolnilo několik plechů a hrozilo zranění kolemjdoucích osob.

Hasiči podle jejich mluvčí Terezy Fliegerové zasahovali od neděle do pondělí kvůli větru celkem jednadvacetkrát. U padlého stromu či uvolněných plechů na střeše se potkali i s kladenskými strážníky. Krom toho vyjížděli v pondělí například do Tuchlovic, kde spadl strom na budovu základní školy, a to kolem osmé hodiny ranní, kdy žáci přicházejí na vyučování. Zástupkyně ředitele školy Martina Bejčková potvrdila, že nikdo z žáků ani personálu nebyl zraněn. Stejně jako na hlavní třídě i v Tuchlovicích zasahovali hasiči se speciálním lezeckým výcvikem.

Stromy z vozovky pak odstraňovali ještě v Buštěhradu, Studeněvsi, Unhošti, Dolanech, Lánech, Pleteném Újezdu, Malíkovicích, Lhotě, Malých Kyšicích nebo Libochovičkách.

Kladensko znovu potrápil silný vítr, napilno měli hasiči i strážníci (Foto: MP Kladno)
Kladensko znovu potrápil silný vítr, napilno měli hasiči i strážníci (Foto: MP Kladno)

Autor: (jk)