Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Loňský scénář se opakoval, volejbalisté Kladna ve finále podlehli Českým Budějovic

Pondělí, 24. února 2020 11:36

Po semifinálovém vítězství nad Libercem orli nestačili na českobudějovický Jihostroj, kterému podlehli 1:3 na sety. Stejně jako v loňském roce si tak ze vzájemného měření sil odnesl pohárové prvenství jihočeský celek. 

„Jsme si vědomi, že nejsme favority, ale další stříbro nechceme. Už teď však můžeme naši pohárovou účast hodnotit pozitivně,“ vyhlašoval před finálovým duelem asistent kladenského trenéra Petr Klár. 

Jeho svěřenci ale vstoupili do zápasu opravdu špatně a první dvě sady prohráli s obrovskou ztrátou. Nejprve 15:25 a poté 17:25. Až ve třetím setu se Kladeňáci dostali do hry. Konečně si vytvořili potřebné vedení a nakonec protáhli zápas po setu 25:23.

Dobrou pohodu si pak orli přenesli i do další hry, tentokrát už ale Jihostroj zapnul včas a dokázal utkání ukončit. Byť Kladno vedlo už 14:8, České Budějovice vývoj otočily a ve zbytku zápasu dovolily Kladnu uhrát už jen pouhých pět bodů. Jihočeši tak obhájili loňské pohárové vítězství, zatímco Kladeňáci skončili opět stříbrní. 

„Sice nás porážka štve, na druhou stranu jsme druzí v republice. Je to pěkný výsledek, když vidím, jaké týmy na podobný úspěch čekají,“ hodnotil Klár.

Kladno už se nyní může soustředit pouze na svoje extraligové působení, zbývá jim totiž odehrát poslední tři kola základní části. V sobotu 29. února od 18 hodin přivítají orli na své půdě opět České Budějovice, kterým budou mít co vracet. 

VK Jihostroj České Budějovice – Kladno volejbal cz 3:1

Sety: 25:15, 25:17, 23:25, 25:19.

Autor: (fa)