Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Alkohol, kokain, pervitin, marihuana. Policie načapala čtyři řidiče pod vlivem

Pondělí, 24. února 2020 07:00

Během jednoho dne zastavili policisté na Kladensku čtveřici řidičů, z nichž každý byl pod vlivem jiné návykové látky. Všem bez rozdílu teď hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

Alkohol, kokain, pervitin, marihuana. Policie načapala čtyři řidiče pod vlivem (Ilustrační foto: KL)

Čtvrtek 20. února byl pro policisty provádějící kontrolní činnost na silnicích kladenského okresu obzvláště produktivní. Už půl hodiny po půlnoci zastavili ve Stochově Renault s jednadvacetiletým šoférem, jenž se podrobil orientačnímu testu na drogy s pozitivním výsledkem na kokain. V půl desáté dopoledne zase hlídka ve Vítězné ulici v Kladně zastavila nákladní Iveco, za jehož volantem seděl pětadvacetiletý mladík. Také on se podrobil orientačnímu testu na drogy a také jemu vyšel s pozitivním výsledkem, tentokrát na pervitin. Do třetice pozitivní byl také výsledek testu, jenž podstoupil třiadvacetiletý šofér Volkswagenu Transporter, kterého kolem 17. hodiny policejní hlídka zastavila u Kamenných Žehrovic. Ten byl pod vlivem marihuany a zřejmě i pervitinu.

Posledním čtvrtečním hříšníkem byl třicetiletý šofér osobního Opelu, který policisté po desáté večerní zastavili v Kladně v Dlouhé ulici. Tentokrát byla pozitivní dechová zkouška – displej měřicího přístroje vyčíslil hodnotu alkoholu v řidičově oběhu na 2,39 promile.

„Všichni čtyři muži jsou nyní podezřelí z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což jim hrozí v případě odsouzení trest odnětím svobody až na jeden rok,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Autor: (jk)