Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Zloděj v Kladně opakovaně kradl a pak přespal v cizím obytném autě

Neděle, 23. února 2020 10:00

Muže, který v Kladně nakradl zboží za více než dvacet tisíc korun a nakonec přenocoval v cizím obytném autě, zadrželi policisté. Nachytala ho totiž majitelka karavanu, která ho viděla ráno opouštět vůz oknem.

Zloděj v Kladně opakovaně kradl a pak přespal v cizím obytném autě (Iluatrační foto: KL)

Třicetiletý muž v uplynulých dnech v Kladně kradl přinejmenším dvakrát. V pondělí 17. února v podvečerních hodinách si z obchodu v Kleinerově ulici odnesl zboží v hodnotě téměř dvou tisícovek. Jen pouhou chvíli na to poškodil okénko karavanu zaparkovaného ve Štechově ulici a vloupal se dovnitř. Odtud si nakradl všemožné potraviny a nápoje v celkové hodnotě přesahující 18 000 korun. V tomto obytném autě se nakonec rozhodl přenocovat. Když pak ráno opět oknem vůz opouštěl, zahlédla ho majitelka auta a okamžitě věc nahlásila.

Díky jejímu popisu se policistům podařilo pachatele vypátrat. Třicetiletého recidivistu zadrželi ve středu 19. února, ten potom skončil v cele předběžného zadržení.

„Třicetiletému muži za jeho protiprávní jednání hrozí trest odnětím svobody na šest měsíců až tři léta, neboť se výše uvedených trestných činů dopustil i přesto, že byl za ně v posledních třech letech odsouzen,“ potvrdila Listům policejní mluvčí Michaela Richterová.

Autor: (kh)