Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
 • SAMK
 • Práce ve Slaném
 • Teplárna Kladno

Divokou přestřelku v Plzni zvládli lépe domácí, Rytíři i s pěti vstřelenými góly padli

Neděle, 23. února 2020 19:03

Rytíři odehráli v Plzni pořádně divokou přestřelku, ze které si nakonec neodvezli ani bod. Stav se přeléval po celých šedesát minut z jedné strany na druhou a Kladeňáci na rozdíl od většiny posledních zápasů byli dostatečně produktivní směrem vpřed. To samé se však dalo říct i o domácích. Škodovka v závěru definitivně zlomila drama na svoji stranu a Kladno zapsalo porážku 5:8. 

Ilustrační foto: Jiří Hokův – Studio Fabrika

Rytíři před příjezdem na plzeňský led věděli, že je nebude čekat nic snadného, přesto ale takový úvod asi nečekali. Už v první minutě totiž dostal puk před branku úplně volný Matyáš Kantner a bez problému otevřel skóre – 1:0. O chvíli později ale Kladno srovnalo, když Hajného bekhendový pokus tečoval za Frodlova záda Štěpán Bláha – 1:1. Zakrátko navíc domácí chybovali v rozehrávce, Petr Vampola nabídnutým pukem nepohrdl a přesnou ranou otočil vývoj – 1:2. Divoký průběh však pokračoval i dál. O minutu později se dostal ke střele od modré Peter Čerešňák a mířil přesně – 2:2. Poslední slovo ovšem měli opět Rytíři. Brendan O’Donnell si v přesilovce vybruslil na pravý kruh a parádní ranou vrátil hostům vedení – 2:3. V závěru třetiny si pak vysloužil potlesk celého stadionu Jaromír Jágr, který odvolal signalizované vyloučení na straně Plzeňských.

Do druhé části vstoupili Rytíři sebevědomě, obraz hry ale zlomila jediná nešťastná situace. Brendon Nash nedokázal dostat puk z obranného pásma Kladna a Škodovka udeřila. Denis Godla zlikvidoval první ránu, Petr Kodýtek už ale dorážel do prázdné brány – 3:3. Domácí byli rázem na koni a měli navrch, což mohli hosté změnit při vlastní přesilové hře v závěru třetiny. Nic nebezpečného si ale nevytvořili a navíc byli nedůslední vzad. Jakub Pour pláchl kladenské obraně, jenže v úniku ztroskotal na gólmanovi Rytířů.

V úvodu třetího dějství dokázali hosté ubránit zbytek oslabení, krátce po jejím skončení ale opět prohrávali. Milan Gulaš prokličkoval kladenskou obranou a na závěr poslal puk mezi Godlovy betony a do sítě – 4:3. Ani tento stav však nevydržel dlouho! Kladeňáci se dostali vpřed, Frodl první střelu jen vyrazil a Patrik Machač šikovnou přihrávkou připravil gól Jakubu Strnadovi – 4:4. A Rytíři ještě jednou dokázali zvrátit vývoj! David Stach si sjel na levý kruh na Jágrovu přihrávkou a překvapil plzeňského brankáře střelou z otočky k bližší tyči – 4:5. V podstatě hned z protiakce se ale síťka třepotala i na druhé straně. Denisi Godlovi vypadl puk za záda a Matyáš Kantner dokázal dorazit do opuštěné svatyně – 5:5. Na nějakou dobu se pak gólové hody uklidnily a skóre se opět měnilo až necelých pět minut před sirénou. Kladeňáci se nedokázali dostat z pásma, což potrestal přesnou ranou Lukáš Pulpán – 6:5. Už o 33 vteřin později bylo definitivně hotovo. Lukáš Kaňák zachytil kladenské vyhození, nabruslil na pravý kruh a zamířil přesně k bližší tyči – 7:5. 21 sekund před koncem pak ještě přidal poslední hřebíček do kladenské rakve Petr Kodýtek – 8:5.

HC Škoda Plzeň: Frodl – Jank, Čerešňák, Pulpán, Jánošík, Vráblík, Kaňák – Kantner, Mertl, Gulaš – Zdráhal, Němec, Rob – Straka, Kodýtek, Pour – Vracovský, Kolda, Heřman. Trenéři: Čihák, Hanzlík, Špaček.
Rytíři Kladno: Godla – Nash, Austin, Kehar, Lakos, Barinka, Zelingr, Zajíc – Jágr, Stach, Zikmund – Melka, Vampola, Strnad – Redlich, Machač, O’Donnell – Hajný, Kaut, Š. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
Branky a nahrávky: 1. Kantner (Mertl, Gulaš), 11. Čerešňák (Zdráhal, Pulpán), 27. Kodýtek (Straka, Pulpán), 41. Gulaš (Mertl), 49. Kantner (Gulaš), 56. Pulpán (Zdráhal, Kodýtek), 57. Kaňák, 60. Kodýtek – 6. Š. Bláha (Hajný, Kaut), 10. Vampola, 18. O’Donnell (Austin), 42. Strnad (Machač), 48. Stach (Jágr). Třetiny: 2:3, 1:0, 5:2. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Střely na branku: -:-. Rozhodčí: Horák, Mrkva – Gerát, Hynek. Diváci: 7 536. Nejlepší hráči utkání: Milan Gulaš – Petr Vampola.

Autor: (fa) 1. krimi

  Park Trilobit v Rabasovce posloužil výtržníkům jako boxerský ring

 2. sport

  Předextraligová tour nebude jen o hokeji: V Berouně i Příbrami bohatý program ve fanzoně!

 3. zprávy

  Martina Březinová z Velké Dobré uspěla na evropské zmrzlinářské soutěži

 4. pozvánka

  Tip na výlet na Kladensku a Slánsku: Oslí stezka

 5. krimi

  Perspektivní zaměstnání: Policista ve Středočeském kraji

 6. krimi

  Kladenští strážníci vypátrali pachatele, který se chtěl vloupat do tetovacího salónu

 7. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Buče, chcete ho?

 8. zprávy

  Šestnáctý ročník Skutečné ligy pro amatérské kapely právě začal

 9. zprávy

  SAMK nechaly udělat ve Vrapicích nový povrch na víceúčelovém hřišti

 10. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Bosse, chcete ho?

 11. zprávy

  V Kladně můžete podstoupit PCR testy zcela zdarma

 12. krimi

  V Kladně u nemocnice napadla Romka bezbrannou ženu

 13. sport

  Jágr sehnal klubu dalšího partnera. Tím je společnost Metta

 14. pozvánka

  Tip na výlet na Kladensku a Slánsku: CHKO Křivoklátsko

 15. kultura

  V Kladně se po třech letech předvedou Tata Bojs

 16. pozvánka

  Zoopark Zájezd bude o víkendu patřit dětem a adoptivním rodičům

 17. krimi

  Skupina výtržníků ve Slaném brutálně napadla a okradla mladíka

 18. pozvánka

  Tip na výlet na Kladensku a Slánsku: Vodní park Čabárna

 19. sport

  Hvězdná posila Kanonýrů. Do Kladna přichází šampion Tomáš Chroust

 20. krimi

  Žena z Kladna odvážela ukradené lešení v nákupním vozíku