Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Divokou přestřelku v Plzni zvládli lépe domácí, Rytíři i s pěti vstřelenými góly padli

Neděle, 23. února 2020 19:03

Rytíři odehráli v Plzni pořádně divokou přestřelku, ze které si nakonec neodvezli ani bod. Stav se přeléval po celých šedesát minut z jedné strany na druhou a Kladeňáci na rozdíl od většiny posledních zápasů byli dostatečně produktivní směrem vpřed. To samé se však dalo říct i o domácích. Škodovka v závěru definitivně zlomila drama na svoji stranu a Kladno zapsalo porážku 5:8. 

Ilustrační foto: Jiří Hokův – Studio Fabrika

Rytíři před příjezdem na plzeňský led věděli, že je nebude čekat nic snadného, přesto ale takový úvod asi nečekali. Už v první minutě totiž dostal puk před branku úplně volný Matyáš Kantner a bez problému otevřel skóre – 1:0. O chvíli později ale Kladno srovnalo, když Hajného bekhendový pokus tečoval za Frodlova záda Štěpán Bláha – 1:1. Zakrátko navíc domácí chybovali v rozehrávce, Petr Vampola nabídnutým pukem nepohrdl a přesnou ranou otočil vývoj – 1:2. Divoký průběh však pokračoval i dál. O minutu později se dostal ke střele od modré Peter Čerešňák a mířil přesně – 2:2. Poslední slovo ovšem měli opět Rytíři. Brendan O’Donnell si v přesilovce vybruslil na pravý kruh a parádní ranou vrátil hostům vedení – 2:3. V závěru třetiny si pak vysloužil potlesk celého stadionu Jaromír Jágr, který odvolal signalizované vyloučení na straně Plzeňských.

Do druhé části vstoupili Rytíři sebevědomě, obraz hry ale zlomila jediná nešťastná situace. Brendon Nash nedokázal dostat puk z obranného pásma Kladna a Škodovka udeřila. Denis Godla zlikvidoval první ránu, Petr Kodýtek už ale dorážel do prázdné brány – 3:3. Domácí byli rázem na koni a měli navrch, což mohli hosté změnit při vlastní přesilové hře v závěru třetiny. Nic nebezpečného si ale nevytvořili a navíc byli nedůslední vzad. Jakub Pour pláchl kladenské obraně, jenže v úniku ztroskotal na gólmanovi Rytířů.

V úvodu třetího dějství dokázali hosté ubránit zbytek oslabení, krátce po jejím skončení ale opět prohrávali. Milan Gulaš prokličkoval kladenskou obranou a na závěr poslal puk mezi Godlovy betony a do sítě – 4:3. Ani tento stav však nevydržel dlouho! Kladeňáci se dostali vpřed, Frodl první střelu jen vyrazil a Patrik Machač šikovnou přihrávkou připravil gól Jakubu Strnadovi – 4:4. A Rytíři ještě jednou dokázali zvrátit vývoj! David Stach si sjel na levý kruh na Jágrovu přihrávkou a překvapil plzeňského brankáře střelou z otočky k bližší tyči – 4:5. V podstatě hned z protiakce se ale síťka třepotala i na druhé straně. Denisi Godlovi vypadl puk za záda a Matyáš Kantner dokázal dorazit do opuštěné svatyně – 5:5. Na nějakou dobu se pak gólové hody uklidnily a skóre se opět měnilo až necelých pět minut před sirénou. Kladeňáci se nedokázali dostat z pásma, což potrestal přesnou ranou Lukáš Pulpán – 6:5. Už o 33 vteřin později bylo definitivně hotovo. Lukáš Kaňák zachytil kladenské vyhození, nabruslil na pravý kruh a zamířil přesně k bližší tyči – 7:5. 21 sekund před koncem pak ještě přidal poslední hřebíček do kladenské rakve Petr Kodýtek – 8:5.

HC Škoda Plzeň: Frodl – Jank, Čerešňák, Pulpán, Jánošík, Vráblík, Kaňák – Kantner, Mertl, Gulaš – Zdráhal, Němec, Rob – Straka, Kodýtek, Pour – Vracovský, Kolda, Heřman. Trenéři: Čihák, Hanzlík, Špaček.
Rytíři Kladno: Godla – Nash, Austin, Kehar, Lakos, Barinka, Zelingr, Zajíc – Jágr, Stach, Zikmund – Melka, Vampola, Strnad – Redlich, Machač, O’Donnell – Hajný, Kaut, Š. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
Branky a nahrávky: 1. Kantner (Mertl, Gulaš), 11. Čerešňák (Zdráhal, Pulpán), 27. Kodýtek (Straka, Pulpán), 41. Gulaš (Mertl), 49. Kantner (Gulaš), 56. Pulpán (Zdráhal, Kodýtek), 57. Kaňák, 60. Kodýtek – 6. Š. Bláha (Hajný, Kaut), 10. Vampola, 18. O’Donnell (Austin), 42. Strnad (Machač), 48. Stach (Jágr). Třetiny: 2:3, 1:0, 5:2. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Střely na branku: -:-. Rozhodčí: Horák, Mrkva – Gerát, Hynek. Diváci: 7 536. Nejlepší hráči utkání: Milan Gulaš – Petr Vampola.

Autor: (fa)