Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Volejbalisté Kladna porazili Liberec a v neděli si zahrají finále Českého poháru!

Neděle, 23. února 2020 09:30

Orli přilétli na Final Four Českého poháru do Kutné Hory v dobré pohodě a vybojovali postup do finále! Kladno otočilo zápas proti Liberci, který nakonec vyhrálo 3:1 na sety, a už v neděli od 16 hodin bude hrát o celkové vítězství.

Ilustrační foto: KL

Volejbalisté Kladna nevstoupili do semifinálového zápasu ideálně a první set ztratili 22:25. Od té doby už ale soupeři nedarovali ani jednu sadu a došli si pro postup do finále. Duklu postupně porazili 25:21, 25:23 a 25:21 a mohli se radovat z vítězství 3:1 na sety.

Kladeňáci, kteří vstoupili do pohárového klání až ve čtvrtfinále, tak výborně navázali na sérii proti Praze! Té totiž nejprve podlehli doma 2:3, na půdě soupeře ale vývoj otočili vítězstvím 3:0 a dokráčeli si pro svoji pozvánku na turnaj Final Four do Kutné Hory.

Ve Finále se Orli střetnou s Českými Budějovicemi, které v prvním semifinále porazily Karlovarsko rovněž 3:1 a předtím si ve čtvrtfinále poradily s Příbramí 3:1 a 3:0. Diváci tak uvidí reprízu loňského finálového souboje, kde proti sobě stanulo rovněž Kladno a České Budějovice. Tehdy se radovali Jihočeši, takže Orli budou mít o motivaci navíc. Vrátit soupeři loňskou porážku!

Kladenští volejbalisté, kteří se ve svém extraligovém působení letos zatím trápí, tak mají výbornou možnost urvat první sezonní úspěch v podobě vítězství Českého poháru. Jen pro připomenutí ale dodejme, že jejich sok si v nejvyšší soutěži opět vede výborně a drží se na druhé příčce. Ve finále tak bude favoritem s ohlédnutím k finále v roce 2019 i aktuální bilanci.

VK Dukla Liberec – Kladno volejbal cz 1:3

Sety: 25:22, 21:25, 23:25, 21:25.

Autor: (fa)