Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Kanonýry čeká střet s Buldoky. Zápas určí, z jaké pozice půjdou do play off

Sobota, 22. února 2020 09:00

Základní část s nimi začali, teď s nimi základní část i ukončí. A duel proti brněnským Buldokům definitivně rozhodne, z jaké pozice A-tým Kanonýrů půjde do play off. Pořád to může být ze třetí, čtvrté, ovšem i páté, která by znamenala, že čtvrtfinálovou sérii nezahájí doma.

Kanonýry čeká střet s Buldoky. Zápas určí, z jaké pozice půjdou do play off (Ilustrační foto: KL)

Jak se tedy věci mají? Tabulka je velmi vyrovnaná, třetí Chomutov má momentálně 51 bodů, čtvrté Kladno a páté Ústí po 50 bodech. Aby se Kladno dostalo před Chomutov, musí kvůli horším vzájemným zápasům získat v posledním kole o dva body víc. Naopak díky lepší bilanci zůstane před Ústím, když proti Buldokům uhraje minimálně stejný počet bodů jako jejich rival. Ale jelikož výjimka potvrzuje pravidlo, tak za určité situace nemusí k udržení první čtyřky stačit ani tříbodová výhra v Brně: pokud by totiž zároveň Chomutov získal dva body na půdě Exelsioru Havířov, Ústí za tři body vyhrálo ve Znojmo, trio celků by rázem mělo shodně 53 bodů a o pořadí by rozhodovala minitabulka vzájemných duelů, která by vyplivla následující: 3. Chomutov, 4. Ústí, 5. Kladno.

To stejné platí, pokud by všechny celky měly po sobotním večeru 52 či 51 bodů.

Ale dost matematiky. Klíčové je v Brně uspět a potvrdit, že výhra z minulého týdne nad Havířovem byla odrazovým můstkem. „Určitě chceme navázat na výhru s Havířovem a doufáme, že se nám povede výkonnostně zvednout. Hrajeme proti jednomu z favoritů soutěže a bylo by dobré s nimi mít pozitivní bilanci (první zápas Kanonýři vyhráli v září 6:4). Další motivací je třemi body si upevnit místo v první čtyřce. Zápas to bude těžký, protože Brno je bývalý superligový tým, který se chce do nejvyšší soutěže vrátit. Má svou kvalitu, dokáží zvládat klíčové okamžiky zápasu a pro nás to bude skvělý test před play off,“ říká kouč Kanonýrů Jan Pazdera.

Zatímco Kladenští hrají o konečné postavení v tabulce, Brno už ví, že ať zápas dopadne jakkoliv (začíná v 18.00 stejně jako ostatní duely 1. ligy), skončí druhé, protože vítěze základní části z Karlových Varů už nemůže předstihnout. Že by ale Buldoci duel podcenili či vypustili, si nikdo z Kanonýrů nemyslí. Je jasné, že zápas budou brát prestižně a naopak mohou být psychicky uvolnění, což může být výhoda.

Pokud Kladno nakonec udrží první čtyřku, odstartuje čtvrtfinále, které se hraje na tři vítězství, doma 7. března. Půjde-li z páté příčky, představí se v hale BIOS až o týden později. Soupeře se dozví až 4. března, protože celky na sedmé až desáté příčce čeká nově předkolo play off (hraje se na dvě vítězství). Až se tyto série odehrají, budou si celky na první až třetí příčce volit své čtvrtfinálové soky.

Autor: Robert Sára