Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Psí útulek Bouchalka představuje Hauwieho, chcete ho?

Pátek, 21. února 2020 07:30

Protože pejsků v útulku Bouchalka postupně neustále přibývá, připravily Kladenské listy ve spolupráci s dobrovolníky pro své čtenáře další pokračování seriálu, ve kterém jednou týdně představí jednoho „hafana“. Můžete si ho adoptovat, nebo jen vyvenčit. Dnešním hrdinou je pejsek Hauwie.

Psí útulek Bouchalka představuje Hauwieho, chcete ho? (Foto: Psí útulek Bouchalka)

Hauwie je tříletý křížený stafordšírský bulteriér. Je to příběh jako každý druhý, majitelé si ho pořídili z „bazoše“, když byl malé dvouměsíční štěňátko s tím, že je Hauwie „šťendo staforda“. Než se však nadáli, pejsek povyrostl a z čistokrevného staforda se stal pejsek křížený se strejdou voříškem.

Majitelé si i přesto Hauwiho nechali a vedli ho k bullsportům, jezdili společně na výlety a byl pro ně středobodem vesmíru. Jak už to tak chodí, vždycky přijde nějaké ale. Po čase se majitelům narodilo miminko, které si Hauwie začal hlídat. Pokud přišla návštěva, Hauwie se snažil si miminko strážit a po návštěvě se nebál ohnat. S příchodem miminka také ubylo času na pejska, chyběl mu dostatek pohybu a nudil se. Usoudil tedy ve své „bullí“ hlavičce, že je potřeba začít s tím něco dělat, a tak přestal poslouchat, začal zlobit a štípáním se dožadoval pozornosti. Obavy přerostly v nedůvěru a Hauwie se ocitl v útulku.

Povahově je to přátelský divoch. V Bouchalce je zatím hodný a poslušný. Při dostatku pohybu, zábavy a porozumění to bude úžasný pejsek.

Hauwie bude rád jak za byt, tak i zahrádku. V předešlém domově si úplně nerozuměl s psími samci, ale pod zkušenější rukou by byl schopný snášet fenku a ignorovat samce. Na jiná zvířátka zvyklý není.

Odkaz na album pejska naleznete ZDE:.

PSÍ ÚTULEK BOUCHALKANa Bouchalce 398, Buštěhrad, 273 43

Telefon: 739 433 776 (10:00 – 16:00) E-mail: psiutulekbouchalka@seznam.cz

Autor: Jana Tichá