Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Kladenští strážníci už letos vyjeli ke 46 krádežím v obchodních domech

Pátek, 21. února 2020 07:10

Od začátku roku do přibližně poloviny února vyjeli kladenští strážníci už k 46 případům krádeží zboží v obchodních domech. V roce 2019 během stejného období řešili o 13 případů méně.

Kladenští strážníci už letos vyjeli ke 46 krádežím v obchodních domech (Foto: MP Kladno)

Poslední dvě z dosavadních 46 krádeží registrovali kladenští strážníci v úterý odpoledne, kdy je nejdřív přivolal pracovník ostrahy do supermarketu na Sítné. Sedmatřicetiletá žena se tam pokusila v batohu pronést potraviny za celkem 327 korun, za pokladnami ji ale ostraha zastavila. Přivolaná hlídka její přestupek vyřešila příkazem na místě, kradené zboží vrátila do obchodu.

K druhému případu vyjížděli strážníci téhož dne jen o pár hodin později. Tentokrát v centru města zadržel pracovník ostrahy muže, který si pod bundu uložil tři lahve alkoholu a lahev vody. Celkem se pokusil ukrást zboží za 705 korun. I v tomto případě putovalo zboží zpět do obchodu a zloděj do rukou přivolané policie.

„Lustrací navíc vyšlo najevo, že třiapadesátiletý muž je v hledáčku policie pro opakovanou majetkovou trestnou činnost,“ uvedla mluvčí Městské policie Kladno Alena Purkytová. 

Kladenští strážníci už letos vyjeli ke 46 krádežím v obchodních domech (Foto: MP Kladno)

Autor: (jk)