Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Vítězka Krajského kola psychologické olympiády je z Kladna

Čtvrtek, 20. února 2020 07:50

V úterý 18. února proběhlo v prostorách Střední zdravotnické školy a VOŠZ Kladno Krajské kolo psychologické olympiády, kterou zahájila ředitelka školy Daniela Tomsová společně s krajskou radní Středočeského kraje pro sociální oblast Anetou Heřmanovou.

Vítězka Krajského kola psychologické olympiády je z Kladna (Foto: Václav Vondrovský)

Dvanáct úspěšných účastníků z kol okresních se snažilo během svých prezentací na téma „Můj velký sen“ zaujmout porotu, jejímiž členy byli Lenka Dohnalová, hlavní sestra Oblastní nemocnice Kladno, Jana Petráková, ředitelka ZSI Kladno, Miluše Jůnová, ředitelka Domova seniorů Nové Strašecí, Miroslav Petrák, ředitel Domova pro seniory Kladno a plavkyně ČR Markéta Pechová.

Všichni zúčastnění předvedli velmi zajímavé výkony. Porota nakonec vybrala tři nejlepší. Třetí místo obsadila Martina Uldrichová ze SZŠ a VOŠZ Kolín, na druhém místě se umístila Tereza Patráková ze SZŠ Benešov a celkovou vítězkou se stala Sandra Švecová ze Střední zdravotnické školy a VOŠZ Kladno. Ta pak postupuje do kola celostátního, které se bude konat 1. – 2. dubna v Kyjově.

Zajímavým zpestřením soutěže byla i prezentace a beseda s plavkyní Markétou Pechovou, která si splnila svůj velký sen – přeplavat kanál La Manche – a to i přes svůj zdravotní handicap.

V závěru soutěže poděkovala ředitelka SZŠ a VOŠZ Kladno Daniela Tomsová všem zúčastněným a organizátorům za zdárný průběh soutěže a popřála vítězce Sandře Švecové hodně síly a štěstí v celostátním kole psychologické olympiády.

Autor: Václav Vondrovský