Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Střední Čechy se představily na veletrhu cestovního ruchu

Středa, 19. února 2020 07:30

Středočeská centrála cestovního ruchu představila v rámci 29. ročníku středoevropského veletrhu cestovního ruchu Holiday World v areálu pražského výstaviště PVA EXPO hlavní motivy, které mají přilákat turisty do regionu.

Střední Čechy představily nové logo odkazující na královskou historii regionu (Foto: Archiv HOLIDAY WORLD & REGION WORLD)

Ve své expozici centrála ukázala návštěvníkům také kopie císařské koruny Svaté říše římské a svatováclavské koruny. Hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová pokřtila rovněž nové destinační logo „Střední Čechy královské“. „Královský námět bude hlavním tématem novinek pro letošní turistickou sezonu,“ zdůraznila přitom.

Atmosféra z doby vlády prvního českého krále, který byl zároveň i císařem Svaté říše římské, doprovázela návštěvníky, kteří zavítali do expozice destinace Střední Čechy. Ti se mohli vyfotit s dobovými kostýmy a rekvizitami zapůjčenými ze zámku Loučeň.

Slavnostního křtu nového loga „Střední Čechy královské“ se zúčastnili hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová, radní pro oblast regionálního rozvoje, cestovního ruchu a sportu Martin Draxler a zástupci SCCR. U příležitosti otevření expozice zazpívala česká popová a muzikálová zpěvačka Eva Kleinová.

Expozice prezentovala certifikované destinace a další turistické lokality. Návštěvníci zde našli informace o turistické oblasti Český ráj, o Kraji blanických rytířů, Berounsku, Toulavě, Brdech a Podbrdsku, zámku Loučeň, Středočeských vodních cestách i o partnerských regionech Opolské vojvodství a Pešť. Zároveň se mohli inspirovat i nabídkou muzeí a galerií, které na stánku zastupovali pracovníci Odboru kultury a památkové péče Středočeského kraje.

„Holiday World je významný veletrh a my jsme přesvědčeni, že střední Čechy mají z pohledu cestovního ruchu mimořádný potenciál, který jsme chtěli návštěvníkům prezentovat. Celá expozice se nesla v duchu královské tématiky, jelikož střední Čechy disponují nejvyšší koncentrací hradů a královských měst v republice. Věříme, že si návštěvníci našeho stánku veletrh užili a odnesli si inspirativní náměty,“ uvedla ředitelka Zuzana Vojtová ze Středočeské centrály cestovního ruchu.

Autor: Tomáš Haspeklo