Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Libušín bude mít nového praktického lékaře a rekonstruovanou ordinaci

Středa, 19. února 2020 07:20

Ordinace praktického lékaře v Libušíně už od listopadu loňského roku zeje prázdnotou. To by se ale mělo v blízké době změnit. Ordinace právě prochází rekonstrukcí a v dubnu by v ní měl začít ordinovat i nový lékař.

Libušín bude mít nového praktického lékaře a rekonstruovanou ordinaci (Foto: KL)

Město Libušín se vždy pyšnilo tím, že mělo kvalitní občanskou vybavenost, k níž samozřejmě patří i přítomnost praktického lékaře. To však již několik měsíců neplatí. Lékařka, která v místním Zdravotním středisku ordinovala, ukončila svou činnost na konci listopadu minulého roku. Více než tisíc lidí tak rázem přišlo o svého doktora. Že je to problém, bylo starostovi Libušína Vladimíru Eichlerovi jasné. Tou dobou totiž ukončilo činnost i několik dalších lékařů v Kladně. Okamžitě oslovil Odbor zdravotnictví na Krajském úřadu a snažil se pro své město získat nového lékaře.

Krajský úřad vypsal výběrové řízení, do kterého se přihlásila společnost Všeobecný lékař s.r.o. Ta přislíbila lékařskou péči v Libušíně zajistit. Starosta Eichler jí potom sám vyšel vstříc a rozhodl se pro kompletní rekonstrukci stávající ordinace. Ta by měla být dokončena v průběhu března a od 1. dubna by měla být ordinace již plně v provozu.

„Rekonstrukce zahrnuje menší stavební úpravy, výmalbu, nové lino a v některých částech opravujeme i podlahu, protože ta stávající nebyla v dobrém stavu. Bude tam také nové sociální zázemí,“ říká starosta Libušína Vladimír Eichler.

Rekonstrukci hradí Libušín ze svého rozpočtu. „Vyčlenili jsme na to už při tvorbě rozpočtu 300 000 korun a za tuto částku ordinaci i vybavíme novým nábytkem,“ vysvětluje starosta.

Společnost Všeobecný lékař s.r.o. ordinaci vybaví potřebnými přístroji a nezbytným IT vybavením. Obyvatelé Libušína se mohou těšit na dobře vybavené pracoviště, kde nebude chybět ani přístroj na měření hodnoty CRP nebo EKG a samozřejmostí budou i odběry krve na místě. Společnost chce také zajistit pravidelné návštěvy zdravotní sestry v domácím prostředí těch pacientů, pro které je problém se dopravit do ordinace.

Provoz ordinace v Libušíně bude zajištěn na čtyři dny v týdnu v celkem 25 hodinách. Svého doktora zde může najít až 2000 nových pacientů. Všichni zájemci se budou muset nově registrovat, to platí i pro ty, kteří navštěvovali původní libušínskou lékařku.

„Snažíme se pro Libušín zajistit kvalitní lékařskou péči a děláme všechno proto, aby byla nová ordinace od dubna v provozu. Byl bych rád, kdyby se do Libušína vrátili i všichni ti, kteří si museli vyhledat po odchodu paní doktorky Mazancové nového lékaře,“ říká na závěr Vladimír Eichler.

Autor: (kh)