Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Orli ztratili slibné vedení, nakonec ale z Ostravy vezou dva body!

Úterý, 18. února 2020 07:00

Po úvodních dvou setech to vypadalo na jasnou záležitost, nakonec to ale bylo drama až do úplného konce! Volejbalisté Kladna v Ostravě sice přišli o slibné vedení 2:0 na sety, nakonec ale uspěli v tiebreaku a do tabulky si připsali dva cenné body.

Orli ztratili slibné vedení, nakonec ale z Ostravy vezou dva body! (Ilustrační foto: KL)

Orli se potýkali se soupeřem, od kterého je dělil pouhý bod, bez svého hlavního trenéra Milana Fortuníka, který ulehl s virózou. I tak ale kladenští volejbalisté pod vedením asistenta Petra Klára odstartovali velmi dobře.

Kladeňáci totiž předváděli od úvodu skvělou defenzivní hru a v první sadě zachraňovali i už téměř ztracené míče. Díky tomu si vytvořili už pětibodové vedení, domácí tým ale srovnal a set dovedl až do stavu 22:22. Pak ale hosté třikrát v řadě bodovali a zapsali vítězství 25:22.

To druhý set už měl o poznání klidnější průběh. Kladeňáci tentokrát svoje vedení nepustili, naopak rozdíl mezi týmy zvětšovali. Nakonec urvali druhý set o devět bodů v poměru 25:16. Vypadalo to tak, že souboj týmů, které jsou na tom v tabulce hodně podobně, bude mít rychlého konce. Domácí ale ve třetím setu našli vhodné složení sestavy a utkání zdramatizovali!

Ve třetí sadě se s Kladnem přetahovali o vedení, od stavu 18:18 už ale soupeře do vedení nepustili. Ostravané zvládli skvěle koncovku setu a zvítězili 25:22. Čtvrtý set navíc opanovali daleko jednoznačněji a po výsledku 25:17 to s orly před tiebreakem nevypadalo dobře.

Do zkrácené hry ovšem kladenští volejbalisté vstoupili nejlepším možným způsobem. Drželi si průměrně tříbodový náskok a vypadalo to, že si v klidu dojdou pro druhý bod. Promrhali ale mečboly a rázem to bylo 14:14. Když pak navíc orli zaznamenali bod na 17:15, nebylo ještě zdaleka hotovo. Domácí si vyžádali jestřábí oko a bojovali o další protažení zápasu, jenže vše bylo z kladenské strany v naprostém pořádku.

Volejbalisté Kladna tak tři kola před koncem základní části zapsali důležité vítězství a bodově se dotáhli na pátou Prahu. Další duel odehrají Kladeňáci v sobotu 22. února, kdy se v pohárovém utkání postaví Liberci. Do extraligového kolotoče se pak vrátí v sobotu 29. února, kdy doma přivítají České Budějovice, kterým patří druhá příčka tabulky.

VK Ostrava – Kladno volejbal cz 2:3

Sety: 22:25, 16:25, 25:22, 25:17, 15:17.

VK Ostrava: Marcyniak (9), Ihnát (16), Šoltys (1), Sedláček (18), Janků (20), Podlesny (3), libero Sobczak. Střídali Štefko (0), Dvořák (3), Muroň (1), Vancl (2), Bauman (0).

Kladno volejbal cz: Palacios (3), Zajíček (11), Vemič (12), Hýský (9), van Haarlem (4), Okošanovič (25), libero Moník. Střídali Mikulenka (0), Fortuník (1), Kuboš (0).

Autor: (fa)