Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Do více než poloviny bytů v Americké se již tento týden mohou vrátit nájemníci

Úterý, 18. února 2020 08:10

Do prvních 42 bytů z panelového domu č. p. 2532 v Americké ulici, který nedávno postihl požár, se po důkladné prohlídce sanačních specialistů od pátku vrací jejich obyvatelé. Dalších pět bude připraveno ve středu.

Do více než poloviny bytů v Americké se již tento týden mohou vrátit nájemníci (Foto: KL)

Do devětadvaceti bytů z prvního až devátého podlaží se jejích nájemníci mohou vrátit bez podmínky, pouze s doporučením na ozónování vzduchu. „U třinácti bytů ve čtvrtém a sedmém až devátém patře je v pořádku elektroinstalace, ale je zde potřeba provést drobné estetické opravy, výmalbu a v některých případech vysoušení. Tyto práce již mohou být teoreticky prováděny v přítomnosti nájemníků,“ informuje náměstek primátora Tomáš Kutil s tím, že stěhování probíhá poklidně.

Podle sanační firmy je elektroinstalace ve společných prostorách až do 9. patra v pořádku a schopné bezpečného provozu. Stejně tak se s příznivým výsledkem uskutečnily tlakové zkoušky vody, topení a odpadů na všech stoupačkách. „Proběhla také kontrola hasicích přístrojů a požárního vodovodu a jeho příslušenství, i tyto kontroly proběhly v pořádku. Osobní výtah je taktéž schopný bezpečného provozu,“ konstatoval námětek Kutil.

Na závadách elektroinstalace se bude v úterý pracovat v dalších pěti bytech. Ty by měly být hotovy ve středu. Následně se do nich budou moci stěhovat jejich obyvatelé. „Ostatní byty bude sanační firma opravovat a zprovozňovat postupně dle míry jejich poškození,“ dodal Tomáš Kutil.

Horní patra panelového domu v Americké ulici zachvátil požár v noci na sobotu 25. ledna, hasiči evakuovali 115 osob, z toho 14 lidí bylo zraněných. Jedna obyvatelka domu zemřela. Od prvních hodin město intenzivně pracuje na opravách a pomoci jeho obyvatelům, se kterými je denně v kontaktu.

DŮLEŽITÁ ČÍSLA

42 domácností se může vrátit, 5 přibude ve středu

19 domácností využívá náhradní byty (11 z nich se vracet nechce)

2 domácnosti využívají ubytování v Domově pro seniory

Foto: Marek Procházka

Autor: Eva Havelková